استان های مرزی ویترین توسعه و آبادانی کشور هستند

وزیر نیرو گفت: استان های مرزی ویترین توسعه و آبادانی کشور هستند و اجرای طرح های مختلف در این مناطق نقش مهمی در تثبیت جمعیت و رونق تولید ایفا می کند.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان روز سه شنبه در آیین افتتاح سد کرم آباد پلدشت که با حضور رییس جمهوری برگزار شد، افزود: 16 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی از طرح های آب افتتاحی در روز جاری بهره مند می شود.
وی اضافه کرد: این طرح ها با هزینه 22 هزار میلیارد ریالی در ادامه پروژه های توسعه منابع آب و خاک ایران در استان های مرزی به بهره برداری می رسد.
اردکانیان با اشاره به اینکه این طرح ها در حوزه سدهای کرم آباد پلدشت، سیلوه پیرانشهر، سردشت و بویلاپوش خوی اجرا شده است، اضافه کرد: امروز سه سد، سه ایستگاه پمپاژ، دهها کیلومتر کانال و خط لوله انتقال آب افتتاح می شود. 
وی بیان کرد: با تکمیل و بهره برداری کامل از این طرح ها 46 هزار و 500 هکتار آب اراضی زیرمجموعه این طرح ها بهره مند می شود. 
وزیر نیرو ادامه داد: از عواید اجرای این طرح ها، بیش از سه میلیون و 400 هزار نفر استفاده می کنند که رقم جمعیتی قابل توجهی است.
اردکانیان همچنین از اشتغال مستقیم 117 هزار نفر در مراحل ساخت و بهره برداری از این طرح ها خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر آن 40 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این طرح ها اشتغال داشته اند. 
به گزارش ایرنا، امروز و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی طرح های عمرانی، خدماتی و زیربنایی به ارزش چهار هزار و 465 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
طرح های آب و خاک مهمترین طرح های افتتاحی در سفر یکروزه رییس جمهوری به آذربایجان غربی است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو