عملیات احداث کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز می شود

با پی گیری مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد و  فراهم شدن زمینه مشارکت بخش خصوصی  و با هدف تکمیل زنجیره صنایع به زودی عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید سیمان در این منطقه ویژه اقتصادی  آغاز می شود.

به گزارش فرینا، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در نشست هماهنگی برای تمهید شرایط شروع عملیات اجرایی این کارخانه گفت: فراهم بودن  همه زیر ساخت ها و شرایط استثنایی از نظر دسترسی به معادن، محورهای مواصلاتی، بنادر تخصصی و معافیت های گمرکی و مالیاتی سبب شده است تا صاحبان سرمایه رویکرد مناسبی برای مشارکت در طرح های این منطقه راهبردی داشته باشند.
فریدون فدایی دولت افزود: تدابیر لازم بمنظور  تسریع فرایند واگذاری زمین به سرمایه گذاران و تخصیص امکانات مورد نیاز  اندیشیده شده و بهترین فرصت فراروی سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی لامرد ایجاد شده تا با مشارکت در احداث صنایع ضمن منتفع شدن از عواید ناشی از سرمایه گذاری کم ریسک در توسعه و رشد اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی سهیم باشند.
فدایی دولت با اشاره به  سرمایه گذار متقاضی احداث کارخانه سیمان در منطقه متبوعش تصریح کرد: اطمینان داشته باشید از حمایت های همه جانبه مدیران منطقه و همچنین سایر دست اندرکاران برخوردار خواهید بود و انتظار می رود  با سرعت عمل بیشتر برای  انجام امور قانونی و همچنین ترخیص تجهیزات  و ماشین آلات مورد نیاز از گمرک منطقه ویژه پارس در عسلویه گام بردارید.
بر اساس این گزارش سرمایه گذار بخش خصوصی متقاضی احداث کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ارایه گزارشی از مراحل انجام شده برای اخذ مجوزهای لازم و جا نمایی محل احداث کارخانه از انتقال تجهیزات مورد نیاز و استقرار کارگاه برای شروع عملیات اجرایی در بازه زمانی یک ماهه خبر داد.
 به گفته این فعال اقتصادی که از اهالی بومی  شهرستان محل استقرار صنایع انرژی بر لامرد است واحد صنعتی و تولیدی مورد نظر در مساحتی بالغ بر 30 هکتار و با ظرفیت تولید روزانه حدود 5 هزارتن و با اعتبار ده هزار میلیارد ریال احداث می شود.
فدایی دولت همچنین در نشست جداگانه با شمار دیگری از متقاضیان سرمایه گذاری در امور خدماتی به بیان دیدگاههای خود در زمینه استقرار صنایع پایین دست و تشریح ظرفیت های این منطقه  پرداخت.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس و از زیر مجموعه های ایمیدرو است که هم اکنون چندین صنعت مهم نظیر آلومینیوم در این منطقه مراحل پایانی عملیات خود را طی می کنند .
اهالی شهرستانهای لامرد و مهر در جنوب استان فارس علاوه بر مشارکت در امور خیر و نیکوکارانه به فعالیت های اقتصادی و تجاری در داخل و خارج از کشور اشتهار دارند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو