بهبود وضعیت ارزی کشور / مهار نوسانات در بازار ارز

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای برنامه‌هایی برای بهبود وضعیت بازار ارز، گفت: معرفی امتناع کنندگان بازگشت ارز صادراتی به قوه قضاییه، اقدام مناسبی است.

به گزارش فرینا، مهرداد بائوج لاهوتی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر معرفی امتناع کنندگان از بازگشت ارز صادراتی به قوه قضاییه، گفت: باید ارز حاصل از صادرات در جهت رونق اقتصادی به داخل کشور بازگردد و این تدبیر وزیر اقتصاد در مسیر بهبود وضعیت ارزی کشور مناسب است.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قرار است ارز حاصل از صادرات بازنگردد، باید جلوی خروج کالا از کشور گرفته شود، تصریح کرد: در این راستا ارایه تضامین کافی از سوی سرمایه گذاران لازم است، در غیر اینصورت روند با مشکل مواجه خواهد شد.
بائوج لاهوتی با بیان اینکه ارایه مشوق های صادراتی به صادرکنندگان در جریان است، گفت: در شرایط فعلی صادرات از حیث جذب منابع ارزی برای کشور اهمیت دارد، از اینرو اگر قرار بر بازنگشتن ارز باشد جلوی صادرات باید گرفته شود.
وی با تاکید بر اینکه ارجاع پرونده تخلفات صادراتی به قوه قضاییه می تواند از بروز دوباره چنین مشکلاتی جلوگیری کند، افزود: احراز تخلف صادرکنندگان در زمینه بازگشت ارز به سامانه نیمایی باید با دقت انجام شود زیرا عده ای با مشکلات دیگر در راستای بازگشت ارز مواجه شده اند و تخلفی را انجام نداده اند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی باید با دقت نظر بیشتری در حوزه ارزهای صادراتی ورود کرده و زمینه بازگشت هر چه سریع تر آنها را فراهم کند زیرا با بازگشت ارزهای حاصل از صادرات نوسانات ارزی نیز کاهش می یابد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو