ترانزیت ۶ هزار تن کالا از مرز شلمچه

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 6 هزار و 960 تن کالا به ارزش سه میلیون و 200 هزار دلار از مرز شلمچه ترانزیت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی 81 درصد افزایش دارد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا؛ سیدعلی موسوی، رشد وزنی ترانزیت کالا از مرز شلمچه را ۷۷ درصد بیان کرد و گفت: در سال گذشته ۳۰ هزار و ۷۵۴ تن کالا به ارزش ۲۵ میلیون دلار از مرز شلمچه ترانزیت شد که در مقایسه با سال ما قبل ۸۱ درصد رشد را نشان می دهد.

موسوی عمده کالاهای ترانزیتی از مرز شلمچه را انواع میوه، مواد پروتئینی عنوان کرد و افزود: ترانزیت کالا عمدتا از مبداء کشورهای  CIS ( کشورهای مستقل مشترک المنافع ) و کشورهای اروپایی، ترکیه و پاکستان بوده که به مقصد کشور عراق از طریق مرز تجاری شلمچه ترانزیت شد.

وی گفت: علاوه بر ترانزیت کالا روزانه به طور متوسط ۵۰۰ تا ۶۰۰ دستگاه کامیون حامل محصولاتی همچون تره بار، مواد غذایی و لبنی، مصالح ساختمانی، کلینکر، نمک صنعتی، مصنوعات پلاستیکی، ام دی اف و میله گرد از مرز شلمچه به مقصد عراق صادر می شود.

به گزارش ایرنا؛ منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیت های خوبی نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مرز شلمچه در ۱۵کیلومتری خرمشهر، واقع است.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو