آمادگی فرودگاه پیام برای برقراری مجدد پروازهای مسافری

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام اعلام کرد مسئولان استان اکنون پیگیر برقراری دوباره پروازهای مسافری از فرودگاه پیام هستند تا مردم بتوانند از خدمات این مجموعه به خوبی استفاده کنند.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا؛ نادر ثناگو مطلق با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری ساعت ۱۸:۳۰ سیمای البرز افزود: فرودگاه پیام آمادگی صد درصد برای برقراری دوباره پروازهای مسافری را دارد و از نظر زیر ساختی، اخذ تائیدیه و پروانه بهره برداری مشکلی نداریم.

پناگو مطلق گفت: اکنون پروازهای باری «کارگو» و آموزشی فرودگاه بین المللی پیام در حال انجام است.

وی افزود: پیام به عنوان یکی از فرودگاه‌های برتر کشور مطرح است و طی ۲ سال گذشته اقدامات زیرساختی خوبی در حوزه فرودگاهی و منطقه ویژه پیام البرز انجام شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز از اجرای مطالعات قطعه نخست اتصال شبکه ریلی کشور به مجموعه پیام البرز خبر داد و افزود: مطالعات اولیه ریل گذاری حدود ۱۲ کیلومتر از ایستگاه کردان به منطقه پیام صورت گرفته که با اجرای این طرح، پیام تنها منطقه‌ای در کشور است که ریل در کنار فرودگاه و جاده زمینی به یکدیگر متصل می‌شوند.

ثناگو مطلق اضافه کرد: همچنین در قالب ایجاد شهر «آی. سی. تی» با توجه به اینکه پیام زیر مجموعه وزارت ارتباطات، فناوری و اطلاعات است، یک قطعه زمین به مساحت ۴۰۰ هکتار در این مجموعه در نظر گرفته شده و این قابلیت وجود دارد که شرکت‌های داخلی و خارجی در حوزه تولید و ارائه خدمات مرتبط با «آی. سی. تی» در آن فعالیت کنند.

وی ادامه داد: اولویت نخست ما استقرار صنایع دانش بنیان با فناوری بالا و «آی. سی. تی» است که به همین منظور برنامه‌های ویژه ای برای استقرار آنها در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام به استقرار بیش از ۲۲۰ شرکت در سال گذشته در منطقه اشاره کرد و گفت: طی ۲ ماهه اول امسال نیز ۲۵ شرکت در پیام مستقر شدند که بیش از ۶۰ درصد آنها در حوزه دانش بنیان و آی. سی. تی هستند.

ثناگو مطلق افزود: بر مبنای گزارش‌های انجام شده، هر ۲ روز کاری یک شرکت و سرمایه گذار در مجموعه پیام جذب می‌شود که رکورد ویژه ای است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو