منطقه آزاد انزلی؛ منطقه ای استراتژیک فعال در حاشیه دریای خزر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی به عنوان یک منطقه استراتژیک در حاشیه دریای خزر فعالیت می کند، گفت: این منطقه به منظور توسعه روابط ایران با روسیه و کشورهای حاشیه خزر ایجاد شده است.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا، آندره گئور گیوویچ وادوف سرکنسول روسیه در گیلان با رضا مسرور  مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون بهره گیری از ظرفیت های این منطقه در راستای افزایش مراودات و جذب سرمایه گذار تبادل نظر کردند.
رضا مسرور در این نشست با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی به منظور توسعه روابط ایران با روسیه و کشورهای حاشیه خزر ایجاد شده است گفت: منطقه آزاد انزلی به عنوان یک منطقه استراتژیک در حاشیه دریای خزر فعالیت می کند و زیرساخت های لازم جهت افزایش حجم مبادلات تجاری و سرمایه گذاری شرکت های روسی در بخش های بندری، تجاری، اقتصادی، گردشگری و عمرانی فراهم شده است.
مسرور در ادامه بااشاره به ظرفیت های بندر کاسپین به عنوان بزرگترین بندر ایران در حوزه خزر افزود: قرار گرفتن این بندر در مسیر کریدور های تجاری چین ـ قزاقستان ـ ایران و کریدور نوستراک و اتصال به شبکه راه آهن سراسری، بهره مندی از پسکرانه وسیع بیانگر اهمیت نقش بندر کاسپین در توسعه مبادلات بوده و این بندر در حوزه کانتینری هم از ظرفیت های مناسبی برخوردار است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی توسعه فعالیت های تجاری در خزر را یک ضرورت اجتناب ناپذیر به منظور پیوند کشور ها دانست و گفت: همکاری بنادر کاسپین و انزلی با بنادر اولیا در روسیه و ماخاچ کالا در داغستان موجب افزایش میزان حمل و نقل دریایی کالا و مسافر میان سه کشور شده و بهره گیری از گردشگری دریایی به عنوان یکی از شاخص های اقتصاد دریا محور موجب افزایش جذب گردشگر و تردد شناور های مسافر بری بین کشورهای حاشیه خزر می شود.
مسرور به ثمرات خوب برگزاری نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری ایران و روسیه در مرکز همایش ها و نمایشگاههای بین المللی منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه های تخصصی اتصال بین فعالان اقتصادی دو کشور برقرار می شود و آمادگی لازم جهت برگزاری مجدد نمایشگاه توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری ایران و روسیه را داریم .

منطقه آزاد انزلی از زیرساخت های منحصر بفردی برخوردار است

سرکنسول روسیه در گیلان نیز در این نشست گفت: گسترش همکاری های منطقه آزاد انزلی و بنادر روسیه موجب توسعه حمل و نقل کالا و گردشگری در دریای خزر می شود.
آندره گئور گیوویچ زیرساخت ها و ظرفیت های منطقه آزاد انزلی را منحصر بفرد دانست و افزود: این منطقه ویژگی های تجاری بسیاری دارد و در جذب سرمایه گذاران به خصوص سرمایه گذاران خارجی موفق بوده و چشم انداز روشنی دارد.
سرکنسول روسیه با اشاره به اهمیت اتصال راه آهن به بندر کاسپین افزود: بندر کاسپین ظرفیت بسیار مناسبی برایانجام فعالیت های تجاری دارد و اتصال راه آهن به آن موجب افزایش مراودات و تکمیل زیرساخت های حمل و نقلی و تجاری می شود .

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو