15 هزار فرصت شغلی در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به کریدور تاسیساتی این منطقه گفت: در صورت سرمایه‌گذاری در این بخش، ضمن تکمیل زنجیره تولید محصولات پایین‌دستی پتروشیمی، ١٥ هزار شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش فرینا، سید پیروز موسوی روز چهارشنبه در نشست با نخبگان این سازمان با بیان اینکه تکمیل کریدور تاسیساتی صنایع پایین‌دستی از ماموریت‌های مهم این سازمان است، گفت: در صورت تکمیل این کریدور بسیاری از صنایع که در تولید طیف متنوعی از محصولات، ارزش افزوده بسیار بالایی دارند در منطقه مستقر خواهند شد و افزون بر توسعه اشتغال، درآمد کشور نیز از این بخش افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه با اشاره به زیرساخت‌های منطقه برای جذب سرمایه گفت: دسترسی آسان به خوراک و همچنین نزدیکی به طیف متنوعی از محصولات پتروشیمی می‌تواند نقش مهمی در توسعه صنایع تکمیلی و پایین‌دستی ایفا کند و در صورت تحقق این امر زنجیره‌ای کامل از محصولات در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تولید خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جلوگیری از خام فروشی و افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی را از دیگر اهداف تکمیل کریدور این منطقه برشمرد و تاکید کرد: کشور ما ظرفیت بسیار بالایی برای تامین نیازهای خود دارد، بنابراین باید به‌صورت جدی ضمن ادامه تلاش‌های کنونی برای جلوگیری از خام‌فروشی محصولات درصدد توسعه صنایع تکمیلی باشیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو