ورود 200 هزار خودرو به منطقه آزاد ارس در تعطیلات عید فطر

قائم مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس در ایام تعطیلات عید فطر میزبان 200 هزار و 886 خودروی گردشگران بود.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، یوسف داداش‌زاده با اعلام آمار گردشگران ورودی ارس، افزود: بر اساس آمار رسمی دستگاه‌های تردد شمار نصب شده در ورودی‌های منطقه آزاد ارس در روزهای 13 تا 17 خرداد 98 تعداد 200 و 886 خودروی گردشگری وارد این منطقه شد.
داداش زاده گفت: بر اساس همین آمار بیش از یک میلیون مسافر در تعطیلات عید سعید فطر از منطقه آزاد ارس دیدن کرده و از امکانات رفاهی، گردشگری و اقامتی این منطقه استفاده کردند.
وی با اشاره به نحوه آمارگیری از خودروهای ورودی به این منطقه، خاطرنشان کرد: آمار تردد خودروها به منطقه آزاد ارس توسط دستگاه‌های تردد شمار نصب شده در ورودی‌های مختلف چهار محدوده منفصل این منطقه شامل جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگردی سازمان آزاد چابهار با بیان اینکه در تعطیلات عید سعید فطر، برنامه‌های متنوع فرهنگی برای گردشگران تدارک دیده شده بود، گفت: کنسرت موسیقی شهاب مظفری، دومین دوره مسابقات درگ و نمایشگاه مد و لباس در کنار سایر برنامه های متنوع فرهنگی برای غنی سازی اوقات حضور گردشگران ارس اجرا شد.
داداش زاده افزود: به منظور رفاه حال گردشگران، بازرسی‌های سازمان منطقه آزاد ارس از اماکن رفاهی، خدماتی، تجاری و گردشکری افزایش پیدا کرده بود و با هر نوع تخلف و موارد شکایتی گردشگران به سختی برخورد می‌شد.
وی با بیان اینکه در طول تعطیلات عید فطر، ظرفیت هتل‌ها و مراکز اقامتی ارس تکمیل شد، گفت: به منظور رفاه حال گردشگران و تامین امکانات اقامتی، مراکز اسکان اضطراری نیز در این روزها برپا شد.
قائم مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس تاکید کرد: هم اکنون هفت هتل با ظرفیت 573 تخت، چهار هتل آپارتمان با ظرفیت 315 تخت، یک مهمانسرا با ظرفیت 72 تخت، شش مهمانپذیر با ظرفیت 148 تخت، 13 کاشانه مهمان با ظرفیت 195 و یک اردوگاه با ظرفیت 72 تخت در منطقه آزاد ارس فعالیت می کنند و امسال نیز با افتتاح سه هتل جدید به ظرفیت این اقامتی منطقه اضافه خواهد شد.
داداش‌زاده با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد ارس با ارائه مشوق های استثنایی از سرمایه گذاران بخش اقامتی و گردشگری ارس حمایت می کند، گفت: با توجه به خیل عظیم گردشگران، ایجاد شهربازی مدرن جزو فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس است و سازمان به دنبال حمایت های بی سابقه از سرمایه گذاران در این حوزه است.
گفتنی است، سرمایه گذاری در بخش گردشگری ارس، در چند سال اخیر بیشترین متقاضی را در بین حوزه های مختلف سرمایه گذاری منطقه داشته است و افزایش چشمگیر مراکز رفاهی، خدماتی و اقامتی ارس باعث حضور هر چه بیشتر گردشگران در منطقه آزاد ارس شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو