ساخت بندر خشک ۱۰۰ هکتاری در منطقه ویژه اقتصادی جهرم

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی جهرم گفت: با ایجاد بندر خشک ۱۰۰ هکتاری در منطقه ویژه اقتصادی جهرم، ظرفیت اقتصادی جدیدی برای استان فارس ایجاد می‌شود.

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نشست پیگیری شروع عملیات اجرایی احداث دهکده لجستیک و بندرخشک جهرم با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس، مدیران کل لجستیک و دفتر مهندسی راه آهن کشور، مدیرکل راه آهن فارس، فرماندار و نیز مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی جهرم در منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی جهرم گفت: در این جلسه موضوع استقرار بندر خشک و تعیین مسیر خط راه آهن در محل منطقه ویژه اقتصادی جهرم بررسی شد. 
پیام فخرو افزود: این بندر خشک در محدوده فاز ۲ منطقه ویژه اقتصادی جهرم راه اندازی می‌شود.
به گفته فخرو، با توجه به اینکه در بنادر اصلی کشور از جمله بندر شهید رجایی امکان نگهداری طولانی بار وجود ندارد، دهکده لجستیک (بندر خشک) به عنوان بنادر پشتیبان نقش بار انداز را ایفا می‌کند و کانونی برای توزیع بار خواهد بود.
دهکده لجستیکی محلی است که برای مدیریت فعالیت‌های مربوط به انتقال کالا ساخته می‌شود و افزون بر برخورداری از زیرساخت‌های لازم، می‌تواند نیاز‌های خدماتی را نیز برای انجام فعالیت‌های حمل و نقلی تأمین کند. خدمات گمرکی، امکانات مختلف ارتباطی و الکترونیکی، امکان تردد و رفت و آمد اتوبوسی در داخل دهکده، محوطه‌های پارک، تخلیه و بارگیری، رستوران، جایگاه سوختگیری و کارواش، خدمات مختلفی است که در یک دهکده لجستیک ارائه می‌شود.
منطقه ویژه اقتصادی جهرم، یکی از پنج منطقه ویژه مصوب در استان فارس، در زمینی به حدود ۳۴۰ هکتار زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در قالب ۲ فاز در حال راه اندازی است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو