کارنامه موفق بندر شهید رجایی در تخلیه کالاهای اساسی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به تامین زیرساخت ها در بحث رونق بخشیدن به بنادر ملوانی گفت: در هر بندری از استان که فعالیت تجاری وجود دارد و گمرک نیز مستقر شده است، باید زیرساخت های مناسب فراهم شود.

به گزارش فرینا، محمد راستاد در نخستین نشست شورای هماهنگی راه و شهرسازی (حمل و نقل) استان هرمزگان در سال 98 به میزبانی بندر شهید رجایی، افزود: در بحث آمایش مراکز لجستیکی کشور چهار شهر در سطح بالای فهرست مشخص شدند که از این تعداد سه شهر مربوط به استان های ساحلی است.
راستاد گفت: بر اساس این طرح ملی، حیطه کاری سازمان بنادر در مباحث لجستیکی از پهنه بنادر بازرگانی فراتر رفت که باید در استان هرمزگان با در نظر گرفتن نقطه کانونی بندرعباس، اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تعامل با ستاد پیگیری این امر مهم شود.
وی افزود: بندر شهید رجایی و بنادر تابعه آن در زمینه تخلیه کالاهای اساسی از کشتی ها و ارسال سریع آن به بازارهای داخلی کارنامه موفق و دستاوردهای خوبی داشته اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: توزیع این کالاها بین سایر بنادر جنوب کشور و عدم تمرکز آنها در بنادر استان خوزستان از جمله سیاست های کلان سازمان بنادر است.
راستاد با اشاره به تامین زیرساخت ها در بحث رونق بخشیدن به فعالیت های بنادر ملوانی گفت: در هر بندری از استان که فعالیت تجاری وجود دارد و گمرک نیز مستقر شده است، باید زیرساخت های لازم شامل اسکله، انبار، بارانداز و تاسیسات مناسب فراهم شود.  
وی بر لزوم بهسازی محور بزرگراهی و توسعه مسیرهای دسترسی به بندر شهید رجایی و لزوم بهره گیری بیشتر از ظرفیت های شبکه ریلی در حمل کالا تاکید کرد. 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: پیرامون بزرگراه بندرعباس ـ بندر شهید رجایی مراکز عدیده ای صنعتی و لجستیکی وجود دارد که با توجه به تاکید وزیر راه، این وضعیت نابسامان باید ساماندهی شود.
گفتنی است؛ در بخش دیگر این نشست، اعضاي شورای حمل و نقل استان هرمزگان متشكل از مديران كل ادارات زير مجموعه وزارت راه و شهرسازی (بنادر و دريانوردي، راه و شهرسازي، فرودگاه، هواشناسي، راهداري و حمل و نقل جاده اي، پليس راه، هواپيمايي جمهوری اسلامی، آزمایشگاه مکانیک فنی خاک و راه آهن جمهوري اسلامي ايران ) به بیان دیدگاه ها و گزارش عملکرد حوزه کاری خود طی سال جاری پرداختند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو