تشریح ظرفیت های اقتصادی هسته پیشران منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره)

مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) مزیت های آغاز فعالیت هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی را تشریح کرد.

به گزارش فرینا، حسین تاجیک با بیان اینکه پروژه هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی یکی از مهم ترین و سودآورترین پروژه های این مجموعه به حساب می آید گفت: بر اساس طرح جامع مصوب شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) بخشی از زمین های منطقه آزاد شهر فرودگاهی به مساحت ٢٤٠ هکتار به عنوان هسته پیشران منطقه آزاد تجاری مشخص شده است.

تاجیک افزود: محدوده مشخص شده از لحاظ وضعیت جغرافیایی زمین های عمدتا تخت و مسطح است، از همین رو این زمین ها برای احداث زیر ساخت ها اعم از لوله کشی آب،کابل کشی برق و مخابرات آماده است.

وی با اشاره به مجاورت پروژه هسته پیشران منطقه آزاد تجاری با بخش توسعه یافته شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از انتقال زیر ساخت های موجود به این محدوده با کمترین هزینه خبر داد.

مجری منطقه آزاد تجاری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) موقیعت جغرافیایی آن است که در مجاورت پهنه هوانوردی و ترمینال جدید این مجموعه واقع شده خاطرنشان کرد، استقرار انواع فعالیت های اقتصادی در این مجموعه پیش بینی شده و با آغاز فعالیت هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شاهد رونق تولید و اقتصاد در مجموعه شهر فرودگاهی خواهیم بود.

تاجیک از ایجاد پهنه لجستیکی و تولید به مساحت٨٧ هکتار، ساخت ساختمان های دفاتر شرکت های داخلی و خارجی، ساختمان های مرکز مالی بین المللی شامل استقرار بانک ها، بیمه و بورس به مساحت ٢٠ هکتار، ایجاد پهنه فن آوری های برتر به مساحت ٢٤ هکتار، ساخت مرکز همایش ها و هتل ها به مساحت ١٠هکتار، ایجاد صنایع خلاق به مساحت ١٠ هکتار و توریسم سلامت به مساحت ٥ هکتار به عنوان پهنه های اقتصادی هسته پیشران در این مجموعه نام برد. 

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در محدوده پهنه لجستیکی و تولید گفت: در این محدوده که به عنوان فاز یک هسته پیشران منطقه آزاد تجاری مشخص شده در فضایی ٥ هکتاری گمرک منطقه آزاد استقرار پیدا کرده از همین رو احداث انبار مسقف، انبار رو باز، تونل انرژی، ساخت شبکه معابر و دسترسی ها و نصب باسکول برای فعالیت گمرک انجام شده است.

مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه همزمان با راه اندازی فاز یک هسته پیشران عملیات اجرایی احداث زیر ساخت های محدوده ٢٤٠ هکتاری توسط پیمانکار مربوطه شروع شده است گفت: طبق قرار دادی که با پیمانکار منعقد شده تمامی زیر ساخت های لازم طی مدت دو سال آماده می شود تا شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) بتواند از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن برای رونق تولید و اقتصاد کشور استفاده کند.

تاجیک افزود: فراخوان ها برای شناسایی سرمایه گذاران در پهنه های لجستیک و تولید، فن آوری های برتر و ساخت دفاتر از سال گذشته در دستور کار این مجموعه قرار داشته و مذاکرات خوبی با سرمایه گذاران برای عقد قرار داد در بخش های یادشده صورت گرفته و امیدواریم پس از بررسی های دقیق بهترین تصمیم را برای شکوفایی اقتصادی شهر فرودگاهی اتخاذ کنیم.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو