ریزش ۳۴۰۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه ای روز جاری با ریزش بیش از ۳۴۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۴۵ هزار و ۴۴۵ واحد به پایان رسید.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۴۹۸) واحد کاهش معادل (۱.۴۱) درصد به ۲۴۵ هزار ۴۴۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۹۸۲) واحد افت معادل (۱.۴۱) درصد به ۶۸ هزار ۹۱۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۳۶۴) واحد کاهش معادل (۰.۶۱)  درصد به ۵۹ هزار و ۵۰۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۴۸) واحد افت، معادل (۰.۶۱)  درصد به ۴۰ هزار و ۵۵۰ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۸۲۰) واحد کاهش، معادل (۱.۳۷) درصد به ۲۷۵ هزار و ۵۴۳ واحد، شاخص بازار اول با (۲۶۹۲) واحد افت معادل (۱.۴۶) درصد به ۱۸۱ هزار ۵۳۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۶۴۴۶) واحد ریزش معادل (۱.۳۱) درصد به ۴۸۵ هزار و ۱۵۹ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فارس با (۴۶۸) واحد، فولاد با (۳۱۵) واحد، تاپیکو با (۱۸۴) واحد،  اخابر با (۱۷۷) واحد، پارس با (۱۵۷) واحد، وامید با (۱۴۲) واحد و شپنا با (۱۳۸)» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «دستگاه های برقی با ۴۱۶۰۳ واحد رشد معادل ۴.۰۵ درصد به یک هزار و ۶۹ واحد، منسوجات با ۸۸ واحد افزایش معادل ۳.۲۵ درصد به ۲ هزار و ۸۱۸ واحد، لاستیک با (۱۴۳۴) واحد رشد معادل (۲.۶۰) درصد به ۵۳ هزار و ۶۴۲ واحد، خودرو با (۱۲۱۶) واحد ریزش معادل (۳.۶۵) درصد به ۳۲ هزار و ۷۵ واحد، محصولات کاغذ با (۱۹۳۸) واحد کاهش، معادل (۳.۸۶) درصد به ۴۸ هزار و ۲۵۴ واحد، ذغال سنگ با (۳۲۶) واحد افت معادل (۴.۰۴) درصد به ۷ هزار و ۷۴۹ واحد، وسایل ارتباطی با (۳۱۵) واحد کاهش معادل (۴.۷۱) درصد به ۶ هزار ۳۷۴ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «بسویچ، وآذر، غچین، پدرخش، البرز، حپترو و نبروج»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سهگمت، شاراک، ساروم، فلوله، خاذین، لپارس و فسرب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.
به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۲۸۷ هزار و ۵۸۹ نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۹۲۵ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۹۲۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۱۶ هزار و ۶۷۴ میلیارد تومان رسید.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو