فراخوان جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی کاشان

مدیر منطقه ویژه اقتصادی کاشان گفت: طی ماه های آینده، فراخوان جذب سرمایه گذار در حوزه های زیر ساخت، عملیات زیربنایی داخل سایت و توسعه گری انجام می شود.

به گزارش فرینا، بهزاد کاظمیان افزود: این برنامه به منظور همکاری گسترده با بخش خصوصی توانمند و استفاده از پتانسیل داخلی برای فعال سازی صنایع منطقه انجام می شود.
کاظمیان با بیان اقدامات انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی کاشان، گفت: طرح جامع این منطقه به عنوان نخستین گام، در شورای عالی مناطق ویژه و آزاد اقتصادی و هیات دولت به تصویب رسید.
وی با یادآوری اینکه ایمیدرو در اواخر سال 1391 از سوی دولت به عنوان سازمان مسئول منطقه، برگزیده شد، افزود: هیات دولت شروع عملیات اجرایی در منطقه ویژه اقتصادی کاشان را منوط به اخذ مجوز محیط زیست(EIA) کرد که این امر مراحل اداری متعدد و طولانی را پشت سرگذاشت و سرانجام مجوز مربوطه برای فاز نخست صادر شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی کاشان ادامه داد: هم اینک تملک زمین با طی مراحل اداری در شهرستان کاشان و استان اصفهان و همچنین تحویل عرصه از سازمان جنگل ها، منابع طبیعی و آبخیز داری به مساحت 1344 هکتار انجام شده است.
کاظمیان تاکید کرد: در فاصله زمانی صدور مجوز محیط زیست، اقدامات اساسی از جمله تامین آب و برق موقت و مطالعات تفضیلی انجام شد.
وی اظهار داشت: مقرر شده در گام نخست و مطابق استاندارهای موجود، فنس کشی پیرامون سایت به مساحت 250 هکتار انجام گیرد که حدود 7 کیلومتر از محیط پیرامونی سایت را دربر می گیرد.
برنامه تامین زیرساخت های دائم
مدیر منطقه ویژه اقتصادی کاشان افزود: در مرحله بعد و همزمان با عملیات اجرایی، تامین زیر ساخت های دائم پیش رو است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، پهنه بندر خشک و گمرک با توجه به پتاسیل های موجود، زودتر انجام می گیرد.
کاظمیان یادآور شد: در این منطقه قرار است صنایعی همچون کانی های غیرفلزی، ماشین آلات تولید و انتقال برق، ماشین آلات با کاربری عام و همچنین خاص به ویژه حوزه معدن فعالیت کنند. علاوه بر این استقرار نیروگاه های تولید برق از منابع تجدیدپذیر، استقرار واحدهای فراوری املاح تبخیری و بازیافت فلزات از دیگر برنامه های توسعه ای منطقه ویژه اقتصادی کاشان به شمار می آید.
وی درباره مزیت های منطقه ویژه اقتصادی کاشان گفت: با توجه به مزایای منطقه از جمله پایه بودن فعالیت صنعتی در شهرستان کاشان، صادرات قابل توجه منطقه، سهولت دسترسی به انرژی، قرار گرفتن منطقه در مجاورت بزرگترین دریاچه نمک طبیعی کشور و امکان استقرار واحدهای فرآوری املاح تبخیری، وجود نیروی انسانی ماهر و متخصص و ... پتانسیل فراوانی برای توسعه وجود دارد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی کاشان افزود: یکی از مهمترین مزیت های منطقه، جاده های دسترسی و وجود خط آهن در چهارمین منطقه ویژه اقتصادی ایمیدرو است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو