فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم با حضور وزیر نیرو افتتاح می‌شود‌

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: فاز دوم این نیروگاه با حضور وزیر نیرو در روز سه شنبه ۱۸ تیرماه افتتاح می‌شود.

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری تسنیم از جهرم، محمدرضا رضایی صبح امروز در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی جهرم افزود: در شهرستان جهرم سالانه یک میلیون و 500 هزار تن مرکبات و بیش از 300 هزار تن خرما تولید می‌شود اما به دلیل خشکسالی، کشاورزی جهرم در معرض تهدید قرار گرفته است.

رضایی نقش جاده و محورهای مواصلاتی جهرم را جهت توسعه سرمایه‌گذاری در این شهرستان مهم دانست و گفت: باید در کنار کشاورزی و مکانیزه کردن آن به زیرساخت‌های شهرستان نیز توجه می‌شد که در این راستا توسعه جاده‌سازی و محورهای مواصلاتی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در حال حاضر جاده شیراز به جهرم پیشرفت 90 درصدی داشته و بیش از 160کیلومتر از جاده دوبانده به چهار بانده ارتقا یافته است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه محورهای مواصلاتی جهرم به لار و بندرعباس نیز در حال اجرا است که نگاه ما از این پروژه اتصال جهرم به بندر شهید رجایی و بندر عباس است و به زودی 20 کیلومتر از جاده جهرم به سمت لارستان به بهره‌برداری می‌رسد.

رضایی بیان کرد: دومین زیرساخت‌های مهم در هر شهرستان موضوع آب است که با افتتاح پروژه سد سلمان فارسی این مهم نیز تامین می‌شود.

وی با اشاره به زیرساخت‌های بهداشت، درمان و سلامت در شهرستان جهرم گفت: زیر ساخت‌های سلامت این شهرستان توسعه چشم‌گیری داشته که با بهره‌برداری بیمارستان جدید 310 تخت خوابی جهرم  تخت‌های بستری این شهرستان به 700 تخت نیز می‌رسد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی توسعه شبکه ریلی را از دیگر زیرساخت‌های لازم جهت توسعه هر منطقه‌ای عنوان کرد و  گفت:  اکنون شهرستان جهرم به شبکه ریلی متصل شده و حدود یک ماه آینده وزیر راه و شهرسازی از این پروژه بازدید می‌کند. 

رضایی ‌‌با بیان این مطلب که منطقه ویژه اقتصادی جهرم با دارا بودن امکانات بسیار مناسب،  شرایط مساعدی برای سرمایه‌گذاری  دارد، افزود: در کنار منطقه ویژه اقتصادی  ایجاد بندر خشک از اهمیت بالایی برخوردار است که مجوز احداث آن به جهرم اختصاص یافته است.

وی با اشاره به معطل ماندن پتروشیمی جهرم گفت: این پروژه مشکل آب و زمین شناسی ندارد و همچنین تاکنون  بیش از 100 میلیارد تومان در این مکان هزینه شده است.

به گفته نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، وجود بندر خشک، منطقه ویژه اقتصادی، پتروشیمی در کنار آن کشاورزی به صورت نوین اقتصاد شهرستان جهرم را متحول خواهد کرد.

رضایی افزود: برای جذب سرمایه‌دار و توسعه سرمایه‌گذاری علاوه بر جاده وجود فرودگاه برای نقل و انتقال کالاها بسیار مهم است که در این راستا ترمینال فرودگاه جهرم توسعه و به زودی افتتاح می‌شود و در کنار آن افزایش تعداد پروازها را خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتتاح فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم گفت: فاز دوم این نیروگاه با حضور وزیر نیرو در روز سه شنبه 18تیرماه  افتتاح می‌شود که راه‌اندازی این مهم تقویت برق شهرستان را نیز در پی دارد. 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو