نیاز ۴ هزار میلیارد ریالی برای تکمیل صنایع کوچک خراسان شمالی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی گفت: برای تکمیل برخی از طرح های صنایع کوچک در استان، دست کم به چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش فرینا، سیاوش وحدت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ارائه این طرح ها به استانداری، برای طرح در جریان سفر رئیس جمهوری به استان، افزود: تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی و نواحی صنعتی جدید از مهمترین درخواست های این شرکت است که امید است با گنجاندن آن در مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید و تخصیص اعتبار لازم، مسیر اجرای آن هموار شود.
وحدت گفت: برای اتمام منطقه ویژه اقتصادی هزار و ۵۰۰ و برای هر یک از پنج ناحیه صنعتی جدید نیز ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی اظهار داشت: ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در شهرک صنعتی فاروج و تکمیل تصفیه خانه های شیروان و اسفراین، کمک به ترمیم زیرساخت های نواحی صنعتی و ایجاد پست توزیع برق در منطقه ویژه اقتصادی، شهرک صنعتی شیروان و شهرک صنعتی شماره ۳ بجنورد از دیگر پیشنهادهایی است که این شرکت به استانداری داده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی اضافه کرد: ایجاد نواحی صنعتی در غلامان و جرگلان در شهرستان راز و جرگلان و همچنین در خرق فاروج، صفی آباد اسفراین و مانه در شهرستان مانه سملقان از دیگر طرح های پیشنهادی است.
وحدت در مورد استفاده واحدهای صنعتی از تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری نیز گفت: علیرغم اینکه در خراسان شمالی، بخش کشاورزی محور اصلی فعالیت اقتصادی بیشتر مردم این استان است اما واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی خراسان شمالی نمی توانند از تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری استفاده کنند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بجنورد افزود: با توجه به اینکه ۴۴ درصد از مردم این استان در روستاها زندگی می کنند و مشاغل وابسته به کشاورزی زیاد است، پیشنهاد داده ایم که این طرح به شکلی اصلاح شود که تولید کنندگان شهرک های صنعتی هم مانند نواحی صنعتی بتوانند از تسهیلات این طرح برخوردار شوند.
گفتنی است؛ خراسان شمالی دارای ۹ شهرک و پنج ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه در بجنورد است.
تاکنون بیش از ۲۴۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی این استان با ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ایجاد شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو