در جریان دیدار سرپرست سفارت اوگاندا در ایران از منطقه آزاد انزلی/

همکاری دو جانبه با بهره گیری از ظرفیت های مجتمع بندری کاسپین گسترش می یابد

دنیس توموکوندی سرپرست سفارت اوگاندا در تهران در بازدید ار منطقه آزاد انزلی، فرصت های همکاری دو جانبه را در مذاکره با معاونین اقتصادی و سرمایه گذاری و بندری مورد بررسی قرار داد.

سرپرست سفارت اوگاندا در جریان این بازدید زیرساخت ها و امکانات موجود در منطقه آزاد انزلی را بسیار خوب ارزیابی کرد و علاوه بر مجتمع بندری کاسپین، از واحدهای تولیدی صادراتی، مرکز نمایشگاه ها و همایش ها و امکانات گردشگری موجود در سطح منطقه دیدار به عمل آورد.

به گزارش فرینا در نشست بررسی فرصت های همکاری دو جانبه، دو طرف نسبت به توسعه روابط دو جانبه با بهره گیری از توانمندی های بخش خصوصی، مبادله کالای مورد نیاز طرفین، برپایی نمایشگاه مشترک توانمندیهای دو کشور و لزوم بهره گیری از ظرفیت های مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم و کریدورهای بین المللی که از منطقه آزاد انزلی عبور می کند، ابراز تمایل کردند.

دنیس توموکوندی در این نشست با اشاره به وجود بازار 300 تا 400 میلیونی در منطقه کشور متبوع خود در قاره افریقا، خواستار استفاده از مجتمع بندری کاسپین جهت صادرات محصولات تولیدی کنیا در دریای خزر شد.

گفتنی است در این نشست که مهندس وحید طالب پور عضو موظف هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری بهمراه مهندس امین افقی عضو موظف هیأت مدیره و معاون امور بندری سازمان حضور داشتند، نمایندگان بخش خصوصی منطقه و اتاق بازرگانی استان نیز در خصوص فرصت های همکاری با بخش خصوصی اوگانادا به اظهار نظر پرداختند.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو