کارگروه ویژه هماهنگی امور اقتصادی استان و منطقه آزاد ارس برگزار شد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: کارگروه ویژه هماهنگی امور اقتصادی استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس برگزار شد.

به گزارش فرینا، صفر شاسفند با اعلام این خبر گفت: کارگروه ویژه هماهنگی امور اقتصادی استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس به منظور تعامل و هماهنگی دستگاه های اجرایی استان با منطقه آزاد ارس در زمینه رفع مشکلاتی چون ثبت سفارش، تسهیلات بانکی، مشکلات گمرکی و مشکلات بنگاه های اقتصادی در ارس برگزار شد.
شاسفند تصریح کرد: بحث و گفتگو در زمینه اولویت ها و فرصت های سرمایه گذاری در حوزه هایی چون کشاورزی، خدمات و صنعت در منطقه آزاد ارس و تسهیل حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی بر اساس اولویت های تعیین شده از جمله بخش های اصلی مطرح شده در این کارگروه بود.
وی افزود: از جمله مصوبات این جلسه می توان به تعیین نماینده ای از سوی سازمان منطقه آزاد ارس برای حضور در جلسات هماهنگی بانک های استان به منظور حل مشکلات فعالان اقتصادی ارس در حوزه دریافت تسهیلات بانکی اشاره کرد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس با اشار به مطرح شدن عضویت جمهوری اسلامی ایران در منطقه آزاد اوراسیا، خاطرنشان کرد: این موضوع در اولین جلسه میز ارمنستان بررسی خواهد شد و در ادامه توضیحات لازم به صنعتگران استان ارائه می شود.
شاسفند، مشکلات فعالان اقتصادی استان با گمرک استان را نیز یکی دیگر از بخش های این کارگروه عنوان کرد و گفت: بر اساس مصوبات این جلسه، هفته آینده جلسه ای با گمرک جلفا برگزار خواهد شد تا مشکلات فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس در زمینه های ثبت سفارش، ترخیص کالا و رفع تعهدات ارزی مورد بررسی قرار گیرد.
وی، استفاده از ظرفیت ورود موقت کالا در منطقه آزاد ارس و هماهنگی با گمرک جلفا در این زمینه را از دیگر مصوبات کارگروه ویژه هماهنگی امور اقتصادی استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس، عنوان کرد.
گفتنی است، کارگروه ویژه هماهنگی امور اقتصادی استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، مدیر گمرک جلفا و اعضای هیات مدیره و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس و سایر اعضای کارگروه حضور داشتند.

گزارش تصویری را اینجا ببینید.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو