11/ وزارت کشور فرآیند صدور مجوز «سمن ها» را به مناطق آزاد تفویض می کند

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور از تفویض اختیار صدور مجوز سمن ها ‌به سازمان های مناطق آزاد از سوی این وزارتخانه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرینا، «کمال اکبری» در اولین روز (سه شنبه) از هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو با اشاره به تاثیر مشاركتی سازمان های مردم نهاد در كاهش ارتكاب جرايم و ناهنجاری های اجتماعی گفت: در حال حاضر ۱۹ هزار سازمان مردم نهاد در کشور فعال هستند. مشارکت اجتماعی یکی از الزامات توسعه اجتماعی است و مناطق آزاد به واسطه قوانین خاص بستر مناسبی برای اینگونه فعالیت ها دارند.
او با بیان اینکه مشارکت‌ های اجتماعی در سازمان های مردم‌ نهاد تبلور پیدا می‌کند تصریح کرد: سازمان ‌های مردم ‌نهاد در‌ تدوین لایحه این سازمان‌ها به دولت کمک کردند و در عین حال دولت نیز از فعالیت سازمان ‌های مردم ‌نهاد حمایت می‌کند.
اکبری با اشاره به اینکه تعامل با NGO ها و سازمان های مردم نهاد وظیفه دولت و مسئولین است افزود: تفاهم نامه ای میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور منعقد می شود و اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت های سمن ها به سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی تفویض می شود.
هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو در حال برگزاری است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو