۵۰ درصد حافظان قرآن کل کشور از مناطق آزاد هستند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه ۵۰ درصد حافظان قرآن کل کشور از مناطق آزاد هستند، گفت: منطقه آزاد کیش پنج هزار جمعیت بومی دارد و ۵۰ درصد مردمان آن اهل‌سنت و ۵۰ درصد شیعه هستند و این منطقه در کل کشور نماد وحدت است.

به گزارش فرینا، غلامحسین مظفری در گفت‌وگو با ایکنا؛ درباره اهم فعالیت‌های قرآنی منطقه آزاد کیش افزود: در بحث فعالیت‌های قرآنی، در حدود ۵۰ درصد حافظان قرآن کل کشور از مناطق آزاد هستند، شاید کمتر کسی از این آمار اطلاع داشته باشد. خوشبختانه این موضوع، فرصت خوبی در منطقه آزاد کیش فراهم کرده که مجموعه‌های فعالیت‌های قرآنی هدفمند و مطلوب این آمار‌ها را افزایش دهند. با وجود دارالقرآن‌های خوب در این منطقه این امکان وجود دارد.
مظفری گفت: در برگزاری مسابقات ملی قرآن در مناطق آزاد، همواره بخش مرتبط با هنر‌های تجسمی و قرآن در کیش برگزار می‌شود که بنا بر این مسئله هم دبیرخانه دائمی این مسابقات در این بخش در کیش تشکیل شده، امیدواریم با تلفیق این مسابقات و بحث‌های فرهنگی و هنری منطقه کیش، شاهد کار‌های نوآورانه در این زمینه باشیم و نیز بتوانیم آن‌ها را به کل کشور تعمیم دهیم.
او درباره میزان جمعیت شیعه و اهل سنت منطقه آزاد کیش، گفت: در منطقه آزاد کیش، حدود ۵۰ درصد مردم اهل سنت و ۵۰ درصد شیعه هستند. خوشبختانه این منطقه، نماد وحدت و رفاقت میان این دو گروه در کشور است. بخشی زیادی از جمعیت غیربومی و جمعیت بومی‌های ما در حدود پنج هزار نفر هستند.

توسعه و بازسازی مجموعه‌های کیش برای استقبال هوادران جام‌جهانی ۲۰۲۲

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به نزدیک بودن زمان برگزاری جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر که فاصله زیادی با ایران ندارد، آیا تدبیری برای بهره‌مندی از ظرفیت برگزاری این مسابقات برای توسعه گردشگری، کسب درآمد و نمایش فرهنگ ایرانی ـ اسلامی در منطقه جزایر خلیج فارس استفاده شود، افزود: در این زمینه مذاکرات خوبی انجام شده از جمله اینکه طی هفته گذشته با رئیس فدراسیون فوتبال گفت‌وگوهایی داشتیم و خوشبختانه سرمایه‌گذاران برای ساخت مجموعه‌ها و کمپ‌های ورزشی با استاندارد‌های فیفا اعلام آمادگی کرده‌اند.
مظفری گفت:‌ هم‌اکنون عملیات توسعه فضا‌ها و نیز بازسازی مجموعه‌های حاضر را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم فضا و بستر خوبی در این حیطه داشته باشیم. تلاش ما این است که بتوانیم نقش پشتیبانی برای مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر را ایفا کنیم. ما قصد داریم از فرصت برگزاری این مسابقات در کشور همسایه استفاده کنیم تا تیم‌ها بتوانند در ایران و مناطق آزاد تمرین کنند، همچنین برای استقرار هواداران این تیم‌ها با توجه به اینکه فاصله نزدیک است، در ایران و مناطق آزاد امکاناتی فراهم باشد و به ایران بیایند. عملیات برای ساخت مجموعه‌های مرتبط و بازسازی مجموعه‌ها آغاز شده است.
او در پاسخ به این پرسش که با توجه به استقبال هموطنان از سفر به جزیره کیش در فصولی از سال که آب و هوای آن منطقه مطلوب است، آیا تمهیداتی اندیشیده می‌شود که هزینه تمام‌شده در این فصول برای مسافران کمتر شود، افزود: طرحی در حال انجام است تا مسافران بتوانند در طول سال به این منطقه سفر کنند و تناسبی در پذیرش مسافر در فصول مختلف وجود داشته باشد تا فشار و حجم کار زیاد مجموعه‌ها و هتل‌ها فقط در ایام و فصول خاصی نباشد و آنان نیز مجبور نباشند تمام هزینه یک سال خود را در آن مدت کوتاه کسب کنند. به همین دلیل هم تلاش می‌شود با برگزاری برنامه‌هایی از جمله جشنواره‌های تابستانی که هم‌اکنون در حال برگزاری است، جمعیت بیشتری در این فصول به سمت کیش سفر کنند و این امکان فراهم شود که سود و هزینه در طول سال تقسیم شود. برگزاری جشنواره‌های تابستانی کیش به همین منظور است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو