ضرورت ارتقاء خدمات و تسریع طرح های عمرانی برای دستیابی به چشم‌انداز کیش ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، تدوین برنامه راهبردی سه ساله را راهکاری اصولی و آینده نگرانه برای رونق اقتصادی منطقه و تحقق اهداف چشم انداز کیش 1400برشمرد. 

به گزارش فرینا به نقل از ایلنا؛ در مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان منطقه آزاد کیش که با حضور علیرضا جعفری هرندی معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور برگزار شد، جزیره کیش را سر سلسله مناطق آزاد و پیشرو در این مقوله دانست که توسعه و موفقیت آن تاثیر مهمی بر عملکرد تمامی مناطق آزاد و حتی کشور دارد.
در این جلسه غلامحسین مظفری از دستور رئیس جمهور کشورمان برای ساخت سالن اجلاس سران مطابق با استانداردهای جهانی در کیش و بهینه سازی مسیر مواصلاتی بندر آفتاب خبر داد.
مظفری با بیان اینکه کیش یک ظرفیت برای اقتصاد ملی است که با تمام محدودیت های ایجاد شده در رشد اشتغال زایی کشور نقش مهمی داشته است، خواهان مشارکت اعضای مجمع عمومی در رفع محدودیت های تجاری واردات کالا و آزادسازی ورود خودرو به کیش شد.
او با تاکید بر ضرورت ارتقا خدمات و تسریع طرح های عمرانی برای دستیابی به چشم‌انداز کیش ۱۴۰۰  اهداف کلان سازمان منطقه آزاد کیش را رشد صنعت گردشگری، رونق فضای کسب و کار و توسعه همگون و همه جانبه این منطقه برشمرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از برنامه راهبردی سه ساله سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان راهکار اصولی و آینده نگرانه در جهت رونق اقتصادی کیش خبر داد و تصریح کرد: باید با ایجاد و تکمیل زیر ساخت های اساسی برای فعالیت های گسترده تجاری و اقتصادی در چشم انداز کیش 1400 آماده شویم.
مظفری رشد سرمایه‌گذاری های صنعتی را ازجمله اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و باطرح برنامه های این سازمان درحوزه های اقتصادی، فرهنگی، ‌اجتماعی و گردشگری از افزایش سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های متعدد و اقدامات شواری‌عالی تامین برای راه‌اندازی شورای‌عالی بورس در کیش خبرداد و اظهار داشت: منطقه آزاد کیش به سرعت در حال توسعه است.
او با ابراز خرسندی از سطح امنیت در منطقه آزاد کیش گفت: ازنظر آسیب‌های اجتماعی نسبت به سایر شهرهای کشور در جایگاه خوبی قرار داریم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به  وجود 50 هتل فعال در کیش  و ساخت حدود 45 هتل در این منطقه که در مراحل مختلف ساخت و تجهیز هستند، فعالیت شرکت های دانش بنیان را یکی دیگر از محورهای توسعه کیش عنوان کرد و افزود: امیدواریم تا پایان سال ۹۸ بتوانیم ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان را در کیش پایه‌گذاری کنیم.
مظفری در بخش دیگری از سخنان خود طرح های نیمه تمام را یکی از مشکلات عمده جزیره کیش برشمرد و گفت: ۱۵۴ طرح ناتمام در کیش وجود دارد که تلاش می کنیم با ارتباط مستمر باسرمایه گذاران و بررسی مسائل آنها، اعمال صحیح قانون وکوتاه سازی فرایندها این مشکلات برطرف شود.
او از آماده سازی و ایجاد بانک اطلاعاتی، در حوزه‌های مختلف، در منطقه آزاد کیش خبرداد و تاکید کرد: اصرار ما بر این است که بحث هزینه‌ها را در منطقه آزاد ساماندهی کنیم و تلاش می کنیم تا سرمایه‌گذران در منطقه آزاد متضرر نشوند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش وضعیت برق را در منطقه آزاد نگران‌کننده خواند و بر پیگیری جدی موارد مرتبط تا حصول نتیجه مطلوب تاکیدکرد.
بررسی عملکرد کلی منابع و درآمد و همچنین وضعیت منطقه آزاد کیش از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، ارائه بندهای گزارش حسابرسی و بازرس قانونی سال ۹۷ و پخش نماهنگی از خدمات عمرانی انجام‌شده در منطقه آزاد کیش، از دیگر بخش های این نشست بود.

گفتنی است، کارگروه تخصصی شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی (مجمع عمومی سالیانه منطقه آزاد کیش) با حضور «علیرضا جعفری هرندی» معاون توسعه مدیریت، «محمدرضا عبدالرحیمی» معاون برنامه ریزی، «شعبان شاهکوهی» مدیر امور مجامع و حسابرسی داخلی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «غلامحسین مظفری» مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش و «اعضاء کارگروه تخصصی شورایعالی» در تهران برگزار شد.

در این نشست، صورت های مالی سال منتهی به 29 اسفند ماه 1397 سازمان منطقه آزاد کیش مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو