برگزاری مسابقات نظامی غواصی عمق از امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز نشان دارد

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به برگزاری مسابقات نظامی 2019 در رشته غواصی عمق در جزیره کیش گفت: پهنه آرام خلیج فارس و گذرگاه راهبری تنگه هرمز شاهد تلاش مردانی است که دست در دست هم پرچم امنیت را در دل آب‌های دوستی به اهتزار درآورند و با مخابره پیام امنیت دریا، آرامش خیال را به دریانوردان هدیه دهند.

به گزارش فرینا به نقل از روزپلاس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، در آیین افتتاحیه مسابقات نظامی بین‌المللی 2019 در رشته غواصی عمق به میزبانی نیروی دریایی ارتش در جزیره کیش افزود: این مسابقات صحنه نمایش رفاقت‌ها و اشتراک‌گذاری دانش و تخصص میان کشورها و همچنین دریا، عرصه مردانگی و جوانمردی و همکاری و مشارکت است.
امیر دریادار سیاری با اشاره به گردهمایی کشورهای بزرگ و موثر در دیپلماسی دفاعی در قلب آب‌های نیلگون خلیج فارس گفت: جوانمردانی دریادل از کشورهای بزرگ گرد هم آمده‌اند تا پیام صلح و امید را در راهبردی‌ترین آبراه جهان به نمایش بگذارند.
وی همچنین با اشاره به برگزاری مسابقات نظامی 2019 غواصی عمق در جزیره کیش به میزبانی نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: پهنه آرام خلیج فارس و گذرگاه راهبری تنگه هرمز شاهد تلاش مردانی است که با طی مسافت‌های زیاد به این منطقه آمده‌اند تا دست در دست هم پرچم امنیت را در دل آب‌های دوستی به اهتزار درآورند و با مخابره پیام امنیت دریا، آرامش‌خیال را به دریانوردان هدیه دهند.
امیر دریادار سیاری گفت: کشورهای مختلف با حضور در مسابقات نظامی 2019 در رشته غواصی عمق، توانمندی‌های تخصصی و علمی خود را در این کارگاه بزرگ آموزشی به اشتراک می‌گذارند.
وی با اشاره به توسعه فناوری ارتباطات، دریا را مهم‌ترین حوزه رقابت‌های ژئوپلتیکی برشمرد و افزود: وابستگی سایر مولفه‌های قدرت به دریا و ارتباط بی‌قید و شرط اقتصاد جهانی به امنیت دریایی، زیاده‌خواهان را بر آن داشته تا با راه‌اندازی تروریسم دریایی و نمایش ناامنی در دریاها، با اعمال قدرت، سیطره خود را بر حوزه‌های مسئولیتی سایر کشورها توسعه داده و استعمار نوین را شکل دهند.
معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: امنیت دریا طبق قوانین بین‌المللی با کشورهای حاشیه دریاهاست و برای زورمندان زیاده‌طلب جایی در پهنه ژئولپتیکی خلیج فارس وجود ندارد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو