ایجاد روحیه خودباوری در جوانان اصلی ترین وظیفه مسئولین است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پیام ارسالی که در اولین جشنواره مهارت اروند قرائت شد، این جشنواره را بسیار مهم و تأثیرگذار ارزیابی کرد و ایجاد روحیه خودباوری در جوانان را از اصلی ترین وظایف مسئولین دانست.

به گزارش فرینا؛ اسماعیل زمانی گفت: در این روزها که کشورعزیزمان ایران با مشکلات فراوان اقتصادی و هجمه های سیاسی و فرهنگی دست به گریبان است، تلاش برای تغییر اوضاع کنونی و ایجاد روحیه خودباوری و تاب آوری و کوشش برای به ثمر رساندن استعداد و توانایی های بالقوه موجود در جوانان ان مرز و بوم، یکی از اصلی ترین وظایف مسئولین است.

زمانی در این پیام با بیان اینکه بی گمان در نظام های آموزشی پیشرفته، مهارت آموزی به عنوان مهم ترین مقوله همواره مورد توجه قرار گرفته است افزود: مهارت آموزی در کنار آموزش های سطحی به فرزندان، بر مهیا شدن آنها برای زندگی آینده تأثیر به سزایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: مهارت لازمه زندگی فردی و اجتماعی و مقدمه اشتغال همه آحاد جامعه است، همچنین توسعه مهارت های فنی و حرفه ای تأثیر مستقیم بر رشد اقتصادی جامعه دارد؛ بدیهی است که مهارتی که منجر به فواید اثربخش و مفید برای جامعه و فرد نشود از ارزش کافی برخوردار نمی باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: از طرفی در مبانی نظری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توانایی افراد در تدبیر مسائل اقتصادی و حرفه ای مورد تأکید قرار گرفته است که این توانایی شامل مواردی از قبیل درک و مهارت حرفه ای، مهارت کارآفرینی، پرهیز از بطالت و بیکاری، رعایت بهره وری مراعات قوانین کسب و کار است و نظام آموزشی کشور باید برای آموزش چنین شایستگی تلاش و برنامه ریزی نماید.

بنا به گفته زمانی، سازمان منطقه آزاد اروند از بدو تأسیس در راستای دستیابی به والاترین اهداف خویش که همانا توسعه سرمایه اجتماعی است نسبت به فراهم نمودن زمینه توسعه همه جانبه در منطقه و بویژه توسعه منابع انسانی، همت وافر داشته و دارد.

وی تأکید کرد: از این پس نیز تمام امکانات و توان خویش را در جهت تأمین و استقرار نظام مهارت آموزی اثربخش و کارا که از چالش های مهم نظام آموزشی منطقه آزاد اروند می باشد، به کار خواهد گرفت تا فرزندان، جوانان و تمامی قشرهای جامعه آموزش های لازم را برای مهارت آموزی دریافت نمایند و از این طریق علاوه بر کسب مهارت های زندگی فردی و اجتماعی به مهارت های ویژه کارآفرینی، تولید و اشتغال نیز دست یابند و متناسب با شرایط و امکانات منطقه ای خود، به فعالیت اثربخش و زندگی موفق بپردازند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: قطعا با ترویج رویکرد مهارت آموزی و تربیت نیروی انسانی بر مبنای نیاز منطقه می توان امید داشت که نه تنها موضوع اشتغال تا حدی سامان یابد، بلکه موضوع مهاجرت های شغلی و برخی مسائل مرتبط با مهاجرت نیز تا حدودی مرتفع گردد.

در بخش دیگری از این پیام زمانی متذکر شد: در همین راستا، سازمان منطقه آزاد اروند مشتاقانه از ظرفیت نخبگان، متخصصان و صاحبان اندیشه در زمینه مهارت های فردی و اجتماعی، حرفه ای و شغلی، در جهت تحقق برنامه های مربوطه استقبال می نماید چراکه رسیدن به جامعه توسعه یافته به ویژه از لحاظ توسعه منابع انسانی و سرمایه های اجتماعی، کاری بس بزرگ است که باید همگان دست در دست یکدیگر و با ایجاد ارتباط ساختاری میان همه سازمان های مرتبط و موثر در زمینه تربیت نیروی انسانی، تعادل و توازن میان مهارت آموزی و توزیع رشته های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار حال و آینده منطقه، به سرانجام رسانند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پایان متن پیام خویش ابراز امید واری کرد که با یاری یکایک عزیزان و هم فکری کارکنان کوشا و توانا، بتوانند منشأ خیری در راستای گسترش فرهنگ مهارت آموزی و توسعه همه جانبه در منطقه آزاد اروند باشند و به فضل الهی و تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) و سایه مستدام مقام معظم رهبری در جهت عزت و سربلندی میهن عزیز اسلامی و خدمت گذاری به مردم شریف و شهید پرور شهر و روستاهای آبادان و خرمشهر، مینوشهر، چوئبده و اروندکنار، تلاش مضاعف نموده و شاهد توفیقات روزافزون باشند.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو