بارگیری کالا در بندر امام خمینی (ره) افزایش یافت

 معاون اموربندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: بارگیری کالاهای اساسی و نهاده های دامی در انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره) رشد ۲۷ درصدی داشته است.

به گزارش فرینا، ایرج مدیری با اشاره به هم افزایی دستگاه های مرتبط در زنجیره تامین کالا برای تسریع در خروج کالاهای اساسی از بندر و انتقال به سرزمین اصلی، افزود: طی امسال پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع کالای اساسی در انبارهای این مجتمع بزرگ بندری بارگیری و ارسال شده است که نشان از رشد ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.
مدیری با اشاره به تخلیه ۱۴۷ فروند کشتی حامل انواع کالا از جمله کالاهای اساسی تا اواسط مردادماه سال جاری، از رشد ۸۶ درصدی ورودی شناورها در این مجتمع بزرگ بندری خبر داد و گفت: در بازه زمانی یاد شده، ۶ میلیون و ۸۷۵ هزار تن کالای اساسی تخلیه شده که رشدی ۷۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد.
وی در ادامه گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج  و روغن خوراکی را از جمله کالاهای اساسی برشمرد که در چهار ماهه سال جاری در این بندر بزرگ تجاری کشور تخلیه شده اند.
معاون اموربندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد: در پی تاکید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و همکاری و هم افزایی پیوسته دستگاه های مرتبط در زنجیره تامین کالا، روند خروج کالاهای اساسی و انتقال  به درون سرزمین اصلی  از بندر امام خمینی(ره) با شتاب بیشتری دنبال می شود.
گفتنی است؛ مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. 
بندرامام خمینی (ره) به عنوان یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل منطقه ای به ایفای نقش می پردازد، این بندر در سال ۱۳۹۰ پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق اراضی مجاور، هم اکنون با ۱۱ هزار هکتار مساحت و ۱۱ پست اسکله فعال، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو