پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش پس از برگزاری نخستین جشن «شب گرم سینمای ایران» که هفته گذشته در جزیره کیش برگزار شد، به «دنیای اقتصاد» گفت: کیش این ظرفیت را دارد تا مانند «کن» دارای جشنواره‌ای اختصاصی باشد و محصولات سینمایی از داخل سرزمین اصلی و سایر کشورها در این جشنواره نمایش داده شوند.

به گزارش فرینا به نقل از دنیای اقتصاد، غلامحسین مظفری با بیان اینکه جشنواره فیلم کیش می‌تواند ویترین فیلم‌های مهم باشد، افزود: جشنواره کن از سال 1939 تاکنون، هرسال به مدت 10 روز میزبان سینماگران جهان و محلی برای پیش‌نمایش فیلم‌های جدید از تمام ژانرهاست. مظفری با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد کیش تلاش دارد در سال‌های آینده 7 مرکز فرهنگی هنری و موزه را در جزیره تاسیس کند، پیشنهاد کرد دبیرخانه دائمی جشنواره‌های خاص در کیش راه‌اندازی شود. مظفری مراسم فرش قرمز هنرمندان ایرانی در جزیره کیش را رویدادی مهم دانست و گفت: جشنواره فیلم سینماتورز که با حضور برخی از هنرمندان سینمای ایران در جزیره کیش برگزار شد ضمن تقدیر از فیلم‌های منتخب اکران 97 در حوزه گردشگری و بازنمایی زیبایی‌های طبیعی و شهری ایران، از سه چهره‌ ماندگار سینمای ایران علی نصیریان، رضا کیانیان به دلیل پیشتازی در فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست و محمود کلاری به سبب ثبت قاب‌های ماندگار از جلوه‌های بصری ایران تجلیل ویژه به عمل آمد.

وی با بیان اینکه این مراسم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جزیره کیش برگزار شد، گفت: این جشن، جامه عمل پوشاندن به تکریم واقعی از سرمایه‌های فرهنگی کشور بود. وی افزود: سازمان منطقه آزاد کیش امیدوار است با حضور این هنرمندان، جزیره تبدیل به منطقه‌ای برای صدور هنر به دنیا شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو