افتتاح و احداث 53 پروژه بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد انزلی در هفته دولت

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: همزمان با هفته دولت، 53 پروژه بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری بالغ بر 3500 میلیارد ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای 891 نفر در منطقه آزاد انزلی افتتاح و عملیات احداث آنها آغاز می شود.

به گزارش فرینا، رضا مسرور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و بزرگداشت هفته دولت افزود: پروژه های غیر صنعتی که با سرمایه گذاری بخش خصوصی، طی هفته دولت در این منطقه مورد بهره برداری قرار می گیرند مشتمل بر 8 پروژه و با سرمایه گذاری نزدیک به 1470 میلیارد ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای 179 نفر است.

مسرور گفت: در این ایام مبارک 12 کندوی سیلوی غلات با ظرفیت 45 هزار تن، 3 دستگاه مخزن روغن به ظرفیت 16500 متر مکعب، مدرسه تخصصی بادبانی، یک واحد فروشگاهی، مجتمع اقامتی و مسکونی، راه اندازی خط تفریحی و مسافری از منطقه آزاد انزلی به شهر انزلی و شرکت خدمات فناوری اطلاعات در زمینه کسب و کار نوین، مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی در ارتباط با پروژه های سرمایه گذاری صنعتی بخش خصوصی که در این هفته مبارک، به صورت رسمی در مدار تولید قرار می گیرند افزود: 10 طرح صنعتی با سرمایه گذاری 653 میلیارد ریالی بخش خصوصی در شهرک های صنعتی منطقه به صورت رسمی در مدار تولید قرار می گیرند، طرح هایی که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای 146 نفر را فرآهم نموده اند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در این میان شروع به کار رسمی نیروگاه تولید برق مقیاس کوچک(CHP) با سرمایه گذاری 9 میلیون یورویی و 400 میلیارد ریالی بخش خصوصی، حائز اهمیت است.

مسرور افزایش ظرفیت های اشتغالزایی برای ساکنین بومی منطقه را جزو اولویت های سازمان متبوع خود در قبال پروژه های سازمانی و بخش خصوصی عنوان کرد و حوزه های فعالیت این طرح های تولیدی ـ صنعتی را نیروگاه تولید برق مقیاس کوچک، تولید مواد شیمایی، پوشاک، دوربین مدار بسته، محصولات آرایشی و بهداشتی، تولید انواع ورق های فرم دهی شده، روکش درب، جلیقه نجات و انواع مصنوعات خانگی اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی نسبت به جوامع محلی از سوی سازمان و در جهت ارتقاء کیفی استانداردهای زندگی در روستاهای منطقه، 21 پروژه عمران روستایی با صرف هزینه بالغ بر 23 میلیارد ریالی از محل منابع این سازمان در سطح منطقه افتتاح می شوند، افزود: از سوی دیگر 3 پروژه خدمات نرم افزاری و سخت افزای بندری با مجموع سرمایه گذاری 8 میلیارد ریالی از سوی این سازمان، افتتاح می شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه منظرگاه ساحلی منطقه، پروژه های فناوری اطلاعات و مسکن مددجویان کمیته امداد به مناسبت این هفته از محل منابع داخلی و درآمدی این سازمان مورد بهره برداری قرار می گیرند، اضافه کرد: دانشکده فنی و حرفه ایی نیز با هزینه 32 میلیارد ریالی وزارت علوم به صورت رسمی شروع به کار می کند.

مسرور تعداد پروژه هایی که عملیات اجرایی آنها از سوی بخش خصوصی در هفته دولت آغاز می شود را 6 طرح سرمایه گذاری با میزان سرمایه گذاری 1315 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 566 نفر بیان کرد و گفت: عملیات احداث 2 باب انبار سرپوشیده به مساحت 6000 متر مربع و 4 دستگاه مخزن به ظرفیت 28000 مترمربع در پسکرانه مجتمع بندری کاسپین و 4 واحد تولیدی پوشاک نیز در این هفته آغاز می شود.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو