4 اثر از کیش در جشنواره فیلم کوتاه موج / آغاز اکران 59 اثر برگزیده

مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج با موضوعیت سفر و گردشگری و با نگاه ویژه به دریا، از 5 تا 7 شهریورماه در جزیره کیش برگزار می‌گردد‌.

به گزارش فرینا به نقل از تابناک کیش، مسعود رهبری در نشست خبری در این رابطه گفت: جشنواره فیلم کوتاه موج امسال با محوریت موضوعی سفر و گردشگری، دریا، متفاوت از دو دوره قبل برگزار خواهد شد.
رهبری تفاوت این دوره با دوره‌های قبل را در موضوعیت یافتن جشنواره عنوان کرد و افزود: در دو دوره گذشته با آزاد بودن موضوع تمامی فیلم سازان در سراسر کشور در این جشنواره شرکت می‌کردند اما با تصمیم شورای سیاست گذاری برای دست یابی به هویت متمایز با دیگر جشنواره‌ها در سراسر کشور، در کنار دو موضوع مشترک در هر سال (سفر و گردشگری)، موضوع متغییر و ویژه‌ای قرار گرفته شد، و تمامی فیلم سازان بر اساس موضوع آثار خود را باید ارائه دهند.
رئیس سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش اظهار داشت: امسال بیش از 1500 اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال گردید ، در نهایت 59 اثر در بخش فیلم کوتاه ، 10 اثر در بخش فیلم نامه ، بعد از بازبینی و انتخاب هیئت داوران برگزیده شدند.
وی افزود: در این بین آثاری از هنرمندان کیش هم انتخاب شده است، 20 اثر از جزیره کیش به این جشنواره ارسال شد، که چهار اثر را برای اکران در جشنواره انتخاب کردیم، در بخش قیلمنامه هم یک اثر از کیش به جمع 10 فیلم‌نامه برتر راه یافت.
به گفته ابراهیم حصاری دبیر جشنواره فیلم کوتاه موج همگام بودن فیلم‌ها با موضوع ، ملاک و شاخصه اصلی انتخاب داوران بوده است و اظهارداشت: پگاه آهنگرانی، نرگس آبیار، هومن بهمنش، بهنام بهزادی و آرین وزیردفتر داوران این دوره از جشنواره فیلم کوتاه موج هستند.
رهبری با اشاره به اینکه برگزاری 3 کارگاه آموزشی از جمله برنامه‌های عمومی این دوره از جشنواره است، افزود: دو کارگاه به صورت شبانه و با دریافت مجوز از ساعت 24 تا 2 بامداد در خانه بومیان کیش برگزار می‌شود و یک کارگاه نیز روز پنج شنبه 7 شهریور ماه جاری در هتل پاناروما از ساعت 10 تا 12 با حضور فیلم سازان برتر کشور برگزار خواهد شد.
در پایان دبیر و رئیس سومین جشنواره فیلم موج کیش از همه علاقه مندان به هنر برای دیدن 59 اثر منتخب که قرار است در طی 3 روز به نمایش گذاشته شود، دعوت کرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو