فرهاد دژپسند؛

گمرکات با تکیه بر توان داخلی تجهیز می‌شود 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به وجود توان قابل توجه در مهندسان ایرانی برای تامین نیاز بخش‌های مختلف، گفت: گمرکات کشور با تکیه بر توان داخلی تجهیز می‌شود. 

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، فرهاد دژپسند روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ماکو با تاکید بر اینکه تجهیز گمرک و افزایش ایکس‌ری‌ها اولویت گمرکات است، افزود: به همین منظور از گمرک بازرگان به عنوان یکی از گمرکات فعال و پرکار کشور بازدید می‌کنیم تا در جریان نیازهای این بخش قرار بگیریم.
دژپسند با اشاره به اینکه افزایش دقت، سرعت و سلامت در گمرکات مورد توجه قرار دارد، بیان کرد: نخستین دستگاه «ایکس‌ری» تولید داخل به زودی در گمرک بازرگان نصب و تداوم  این کار ضمن توجه به رونق تولید داخل از خروج میزان قابل توجه ارز نیز جلوگیری می‌شود.
وی در خصوص اهداف سفر به ماکو نیز بیان کرد: در این سفر به‌ دنبال بررسی و شناسایی ظرفیت‌های بخش بازرگانی آذربایجان‌غربی و بازدید از منطقه آزاد ماکو به ویژه گمرک بازرگان هستیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: حل مشکلات موجود و بررسی نقاط قوت و ضعف گمرکات آذربایجان‌غربی در راستای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ملی نیز از جمله دیگر اهداف سفر امروز به این استان مرزی و منطقه آزاد ماکو است.
«دژپسند» در سفر یک روزه به آذربایجان‌غربی علاوه بر حضور در گمرک بازرگان، واحد تولیدی روکش ورق‌های ام‌دی‌اف را نیز افتتاح می‌کند؛ وی عصر امروز نیز در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌غربی شرکت می‌کند.
منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی‌الیه شمال غرب کشور واقع است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو