وزیر اقتصاد در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان غربی خبر داد: 

وزارت  اقتصاد برای بهبود محیط كسب و كار، مجدانه پیگیر اصلاح و حذف مقررات زائد است

وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد ۳۵ درصدی اعطای تسهیلات بانکی در دو ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. 

به گزارش فرینا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، فرهاد دژپسند طی سخنانی در پنجمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان غربی که در محل استانداری برگزار شد، با اعلام این خبر، افزود: دو سوم تسهیلات اعطایی بانک ها در این مدت، با هدف افزایش سرمایه در گردش و کمک به تولیدکنندگان پرداخت شده است.
 دژپسند تصریح کرد: اعطای تسهیلات به طرح های سرمایه گذاری با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت نظام بانکی قرار دارد.
وی تاکید بر اینکه، مقررات زائد و مزاحم فعالیت های بخش خصوصی باید اصلاح شود، اظهار داشت: وزارت اقتصاد براي بهبود محيط كسب و كار مجدانه پیگیر اصلاح و حذف مقررات زائد است که در این زمینه از بخش خصوصی هم انتظار می رود موارد و مقررات زائد را به وزارت اقتصاد اعلام کند.
 وزیر اقتصاد در ادامه گفت: بعد از ابلاغ سیاست های كلي اصل 44 قانون اساسی توسط مقام معظم رهبری،  مسیر حضور پررنگ تر بخش خصوصی در اقتصاد کشور هموارتر شد.
وی با طرح این سوال که چرا بخش خصوصی تاکنون نتوانسته جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کند، افزود: برای محقق شدن سیاست های كلي اصل 44 قانون اساسی و واگذاری امور به بخش خصوصی، هم دولت و هم خود بخش خصوصی باید مجدانه ایستادگی کنند و این از مسائلی است که وزارت اقتصاد با جدیت پیگیری می کند.
دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود از واگذاری شرکت های بورسی دولت خبر داد و گفت: برای خرید سهام دولت در چند شرکت بورسی، بخش خصوصی می‌تواند به صورت انفرادی و یا با تشکیل کنسرسیوم به صورت جمعی اقدام کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با ابراز خوشحالی از افزایش ۱۴۵ درصدی صادرات  استان آذربایجان‌غربی افزود: لازم است با تدوين برنامه اي جامع، پایانه ها  را توسعه دهیم. 
وی با اشاره به ظرفیت های بالای اقتصادی آذربایجان غربی گفت: در آذربایجان غربی بهترین قابلیت ها و ظرفیت ها وجود دارد و این استان می تواند با بهره گیری از آنها به یک جهش اقتصادی بزرگ دست یابد.
دژپسند اضافه کرد: وجود منطقه آزاد ماکو، گمرگات و پایانه های مرزی متعدد، ظرفیت های بی نظیر کشاورزی، معدنی و گردشگری و وجود صنایع تبدیلی از مهم ترین قابلیت ها و پتانسیل های استان آذربایجان غربی است که بهره گیری بهینه از این ظرفیت ها، پيشرفت و توسعه پایدار را برای این استان بدنبال خواهد داشت. 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو