تجهیز و نوسازی ناوگان ایمنی و آتش نشانی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

با حضور مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، دو خودروی آتش نشانی پیشرفته، به ناوگان تجهیزات آتش نشانی این سازمان افزوده شد.

به گزارش فرینا، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در مراسم آغاز بهره برداری از آنها، اظهار کرد: امیدواریم که امکانات و تجهیزات جدید همواره منشاء خیر و برکت و آرامش برای صنعت باشند و ضریب قدرت عملیاتی آتش نشانان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را بالاتر ببرد.
سید امید شهیدی نیا افزود: با افزایش ظرفیت های عملیاتی و لجستیکی تجهیزات در حوزه ایمنی و آتش نشانی، که حاصل تلاش همکاران ما در حوزه HSE بوده است، و خوشبختانه کارهایی که در این زمینه در حال انجام است نوید بخش استحکام بیشتر در منطقه است.
براساس این گزارش، ساخت و تجهیز دو خودروی چند منظوره آتش نشانی، از سال 1395 آغاز شده و تا زمان آغاز بهره برداری، خرید شاسی، جلسات کمیته فنی و نصب تجهیزات آن تاکنون با موفقیت و طبق برنامه صورت گرفته است و هم اکنون این خودروها به تمامی تجهیزات روز دنیا مجهز هستند.
گفتنی است، این خودروها امکان حمل و نگهداری چهار هزار لیتر فوم و شش هزار لیتر آب دارد که یک پمپ 6500 و یک مانیتور 6000 و 100 کیلو پودرخاموش کننده روی آنها نصب شده است؛ همچنین یک سیستم انتقال قدرت روز دنیا در آنها استفاده شده تا بتوانند در حوادث، از توانمندی و استواری لازم برای مقابله با آتش برخوردار باشند.
همچنین دو دستگاه آمبولانس دیزلی، ویژه مجتمع های پتروشیمیایی و پالایشگاهی با تجهیزات کامل مراقبت و ریکاوری از بیمار، یک دستگاه خودروی پیشرو تبدیل وضعیت شده به جرثقیل و چند خودروی نوسازی و بازسازی شده‌ دیگر آتش نشانی از دیگر مواردی بود که مورد بازدید و بهره برداری قرار گرفت.
در بازسازی و نوسازی خودروهای قدیمی مرکز آتش نشانی،به طور کلی از توان و ظرفیت های داخلی و سطح استان خوزستان استفاده شده است.
لازم به ذکر است، ناوگان آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مطابق دستورالعمل های سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیریت شرایط اضطراری، همواره به عنوان نیروی پشتیبان در حوادث سطح 2 آتش نشانی و براساس اعلام نیاز شرکت های مستقر در منطقه وارد عملیات می‌شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو