مدیر منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد اعلام کرد؛

رشد 26 درصدی ورود و خروج کشتی به بندر امیرآباد نسبت به مدت مشابه سال قبل

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد تا به امروز حدود 25 درصد و صادرات آن نزدیک به 77 درصد رشد داشته است.

به گزارش فرینا؛ سیاوش رضوانی، در خصوص میزان تخلیه و بارگیری و همچنین صادرات در این بندر از ابتدای سال تاکنون اظهار داشت: تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد تا به امروز یک‌میلیون و 952 هزار و 149 تن بوده است که چیزی حدود 25 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد را نشان می‌دهد.
رضوانی افزود: در بحث صادرات هم میزان از ابتدای سال تا امروز 487 هزار تن بوده است که تقریباً 77 درصد رشد را نشان می‌دهد. عمده محصولات صادراتی در بندر امیرآباد هم سیمان، مصالح ساختمانی مثل سرامیک و کاشی، فولادهای استوانه‌ای توپُر، نمک صنعتی و شیرآلات بوده است.
وی ادامه داد:‌ در بخش ورود و خروج کشتی به بندر امیرآباد هم طبق آماری که تا روز گذشته اعلام‌شده تقریباً 481 فروند کشتی وارد بندر امیرآباد شده که 26 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در خصوص عملیات رورو ریلی در این بندر و اینکه در چه مرحله‌ای از کار قرار دارد، گفت: بابت این موضوع پیمانکار انتخاب و مشغول به کار است تا به امید خدا بحث رورو ریلی در بندر امیرآباد تا اردیبهشت سال آینده تمام و به بهره‌برداری برسد.
رضوانی در خصوص آخرین جلسات بابت توسعه ترانزیت از شمال کشور به چابهار و بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت:‌ در بحث توسعه ترانزیت از شمال ایران به هند از طریق چابهار یک جلسه را در بندر دوغارون با حضور مدیران بندر چابهار برگزار کردیم که در آنجا تفاهم‌نامه‌ای هم به امضا رسید. قرار است در این زمینه یک جلسه و نشست هم در بندر امام داشته باشیم.
وی گفت: مهم‌ترین موضوع در بحث عملیاتی شدن ترانزیت به بندر چابهار فعال شدن ریل در این بندر است. طبق اعلام صورت گرفته چیزی حدود 65 درصد پیشرفت داشته که با اتمام آن ترانزیت شمال و جنوب وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو