اختصاص 3 ميليارد ريال اعتبار به حوزه فرهنگ جزیره قشم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم نامه حمايت از فعاليت هاي فرهنگي جزيره قشم با اعتباری بالغ بر 3 ميليارد ريال با معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي کشور خبر داد.

به گزارش فرینا، علیرضا کمساری گفت: اين تفاهم نامه به منظور تمركز زدايي از معاونت امور فرهنگي کشور و گسترش فعاليت هاي فرهنگي در سراسر مناطق ایران از جمله جزیره قشم، بین معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي کشور و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي منطقه آزاد قشم منعقد شده است.
کمساری، هدف اصلی این اقدام را، اشاعه فرهنگ كتاب و كتابخواني و ساير امور فرهنگي عنوان کرد و افزود: تفاهم نامه مذكور همطراز تفاهم نامه های منعقد شده در ساير مراكز استان ها بوده و بر تفويض اختيار صورت گرفته به این اداره کل، تاکید دارد.
به گفته وی، فعاليت هاي فرهنگي اين منطقه بر اساس تفویض اختیاری که از سال 1391 عملیاتی شده، مستقل بوده و طي سال هاي اخير، علاوه بر توسعه  فرهنگي ثمرات بسیاری داشته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد:  انگیزه بخشی و ارتقاء فعالیت های اصحاب فرهنگ و هنر، تشكيل انجمن هاي  مستقل فرهنگي هنري، اهداي ساليانه بالغ بر دو ميليارد ريال كتاب به كتابخانه هاي عمومي و مراكز فرهنگي هنري، برگزاري كارگاه هاي آموزشي در رشته هاي مختلف فرهنگي هنري، حمايت از طرح هاي فرهنگي مناطق مرز نشين و برپايي نمايشگاه ها و جشنواره هاي فرهنگي ـ هنري از جمله این دستاوردها می باشد.
گفتنی است، برپایی نمايشگاه های قرآن كريم، نمايشگاه كتاب ناشران، جشنواره هاي تئاتر ساحلي، استاني و منطقه اي، نشست هاي فرهنگي و ادبي، بزرگداشت مفاخر و دوره هاي انتخاب كتاب سال که به صورت مناسبتی و سالیانه در جزیره برگزار می شود، بخش کوچکی از نتایج حاصل از تفویض اختیار صورت گرفته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم ، طی چند سال گذشته بوده است.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو