پهلوگیری اولین کشتی حامل جو در بندر شهید بهشتی چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای اولین بار کشتی غلات حامل جو با ظرفیت ۶۷ هزار تن در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد.

به گزارش فرینا، بهروز آقایی در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، افزود: اولین کشتی حامل جو که ازجمله کالا‌های اساسی مهم محسوب می‌شود از مبدأ کشور اوکراین و به صورت مستقیم وارد این بندر اقیانوسی شد و عملیات پهلودهی و تخلیه آن درحال انجام است.

آقایی اظهار داشت: برای اولین بار کشتی غلات حامل جو با ظرفیت ۶۷ هزار تن در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد.

وی با اشاره به نقش بندر چابهار در تخلیه و بارگیری کالا‌های اساسی عنوان کرد: این بندر با دارا بودن تجهیزات پیشرفته تخلیه و بارگیری غلات فله، امسال رشد خوبی در این زمینه داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: با توجه به اهمیت ورود کالا‌های اساسی برای ما، در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷ درصد رشد در تخلیه و بارگیری کالا‌های اساسی داشته ایم.

آقایی با تأکید بر توانمندی بندر چابهار در تخلیه و بارگیری کالا‌های اساسی افزود: در این زمینه اقدامات زیادی صورت پذیرفته و کشتی‌های دیگر حامل جو و کالا‌های اساسی نیز به زودی وارد بندر چابهار خواهند شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با بازاریابی‌های داخلی و منطقه‌ای صورت پذیرفته در ۶ ماهه نخست امسال در زمینه کالای شکر و نیز کالا‌های معدنی رشد بسیار چشمگیری داشته ایم که پیش بینی می‌شود این روند روبه رشد تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو