مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی خبرداد:

بخشودگی جرایم مالیاتی مشروط به پرداخت بدهی‌ ها تا ۳۰ مهر

مدیرکل امور مالياتي استان آذربايجان غربی گفت: درصورتیکه فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان، بدهی‌مالیاتی خود را تا پایان مهرماه پرداخت کنند، 100درصد جرائم قابل بخشش آنها بخشوده می‌شود.

به گزارش فرینا، حسن کوماسی در جلسه رسیدگی به مشکلات پیله وران و تولیدکنندگان و صاحبان صنایع با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی،‌ مدیر كل امور مالياتي آذربايجان غربي، مدیر کل گمرک بازرگان، فرمانداران شوط و چالدران، مسئولین سازمان صنعت،‌معدن و تجارت استان و جمعی از پیله وران  و صاحبان صنایع و تولیدکنندگان منطقه آزاد ماکو برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه تولیدکنندگان در محدوده منطقه آزاد قرار دارند، در صورت داشتن مجوز فعالیت اقتصادی از سازمان منطقه آزاد، از پرداخت مالیات ارزش افزوده و عملکرد معاف می شوند.

کوماسی گفت: البته این معافیت مشروط بر انجام تکالیف مانند سایر مشاغل کشور است. یعنی تولید کنندگان موظف به رعایت قوانینی هستند اما مالیاتی نمی‌پردازند.

وی با اشاره به واگذاری مجوز واردات از سوی پیله وران به اشخاص دیگر افزود: اگر تدبیری برای این اقدام نشود موجب افزایش بدهی خواهد شد، در واقع باید تدابیری اندیشیده شود که صاحبان اصلی کالا مالیات کامل بپردازند تا پیله وران مشکل مالیاتی نداشته باشند.

مدیر کل امور مالياتي استان آذربايجان غربی در ادامه تصریح کرد: بخشش بدهی تولید کنندگان از سال های قبل با اعمال تصمیمات سران سه قوه اجرایی خواهد شد.

کوماسی گفت: چنانچه بدهکاران مالیاتی تا ۳۰ مهرماه نسبت به پرداخت اصل عوارض اقدام کنند، ۱۰۰درصد از جرایم آنها به طور کامل بخشوده خواهد شد.

وی تصریح کرد: اشخاصی که از کارت بازرگانی دیگران استفاده کرده اند، با پرداخت مالیات و بخشش جریمه، مشکلات مربوط به حوزه صاحبان کارت بازرگانی مرتفع خواهد شد در غیر این صورت از طریق مراجع قضایی صاحبان اصلی درآمد شناسایی و وادار به اجرای قانون و تمکین خواهد شد و خاطیان مجرم شناخته می شوند.

گفتنی است؛ جلسه رسیدگی به مشکلات پیله وران و تولیدکنندگان و صاحبان صنایع با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی،‌ مدیر كل امور مالياتي آذربايجان غربي، مدیر کل گمرک بازرگان، فرمانداران شوط و چالدران، مسئولین سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان و جمعی از پیله وران  و صاحبان صنایع و تولیدکنندگان منطقه آزاد ماکو برگزار شد.
 

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو