رویداد بزرگ بازار پول و سرمایه در کیش برگزار می شود

رویداد بزرگ بازار پول و سرمایه با عنوان «اینوکیس کیش ۲۰۱۹» با مشارکت دستگاه‌های اقتصادی دولتی و بخش خصوصی، آبان ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می‎شود.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام این خبر گفت: این رویداد با هدف رونق تولید، معرفی فرصت‎های سرمایه گذاری درکشور و افزایش شناخت نسبت به  قابلیت‎ها و ظرفیت‎های عظیم بازار پول و سرمایه و هم افزایی دست اندرکاران اقتصادی درتقویت توان اقتصادی کشور برپا می شود. 
ناصر آخوندی افزود: در قالب این رویداد اقتصادی(اینوکس کیش ۲۰۱۹)؛ یازدهمین نمایشگاه بین‎المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور به همراه ۲۵  همایش و نشست تخصصی رویداد در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی کیش و مجموعه بین المللی همایش‎های کیش به مدت ۴ روز برگزار می‎ شود. 
آخوندی اضافه کرد: در فاصله کمتر از ۲ ماه مانده تا برگزاری این رویداد تاثیرگذار، حضور بیش از ۲۵۰ مجموعه، سازمان، بنگاه و شرکت در کیش اینوکس امسال قطعی شده است.
وی افزود: این رویداد امسال، با دو محور اصلی داخلی و خارجی و با حضور مسئولان، مقامها، مدیران، کارشناسان و سخنرانان برجسته اقتصادی کشور برگزار می‎شود.
به گفته معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش، در محور داخلی، موضوع رونق تولید و نقش بازار سرمایه در افزایش تولید ملی و در محور خارجی، گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه، همجوار و هدف؛ به عنوان رویکردهای اصلی دنبال می‎شوند.
آخوندی با اشاره به این که جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد اقتصادی دارای مزیت‌های فراوانی برای گردهم آمدن و برگزاری نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی است، افزود: معرفی قابلیت‌های نهادهای مالی، توانمندی‌ها و دستاوردهای بازار سرمایه، پول و بیمه کشور، کمک به تشکیل سرمایه در اقتصاد ملی، افزایش ظرفیت‌ها برای رقابت بازار پول و سرمایه کشور با بازارهای مشابه منطقه و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در طرح‌های کلان ملی، جلب مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، ارائه جدیدترین روش‌های تامین مالی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری و تبادل اطلاعات فنی و تجاری بین سرمایه‌گذاران و مجریان طرح‌های سرمایه‌گذاری از مهمترین اهداف میزبانی و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری این رویداد بزرگ است.
وی گفت: دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران (ایمیدرو)، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، اتاق بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بسیاری از نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی از حامیان و مشارکت کنندگان در این رویداد هستند.
 این رویداد ششمین رویداد اینوکس کیش محسوب می شود، در ۵ سال گذشته، بیش از ۱۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی  در این رویداد حضور داشته و حدود ۳۸۰۰۰ مسئول، مدیر، صاحب نظر، فعال بازار، کارشناس و علاقمند به حوزه اقتصادی از این رویداد بازدید کرده اند.
 برگزاری بیش از ۱۱۰ نشست تخصصی و همایش بین المللی، برگزاری بیش از ۴۵۰ ملاقات تجاری و عقد بیش از ۱۷۰ قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های داخلی و خارجی از دستاورده های اینوکس کیش عنوان می شود به همین جهت از این رویداد به عنوان به یکی از رویدادهای بزرگ اقتصادی کشور محسوب می شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو