صادرات 212 میلیون دلار کالا از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه

سرپرست منطقه ویژه اقتصادی کاوه شهرستان ساوه گفت: تا پایان شهریورماه امسال 477 هزار و ٨٠٢ تن کالا به ارزش ٢١٢ میلیون دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه صادر شده است.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا، فرامرز امیدی، در تشریح فعالیت‌های گمرک در نیمه نخست  امسال و کالاهایی که از این منطقه صادر می‌شود، با بیان اینکه به طور میانگین ارزش هر تن کالای صادراتی از این گمرک 439 دلار است، افزود: عمده کالاهای صادر شده از این گمرک طی این مدت فرآورده‌ها و مشتقات نفتی از قبیل انواع روغن موتور، هیدروکربن سبک، میلگرد آجدار، آبمیوه، قوطی آلومینیومی، بلورجات و رول دستمال کاغذی بوده است.

امیدی با اشاره به کالاهای ترخیصی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه گفت: میزان واردات این گمرک طی این مدت 65 هزار و 716 تن به ارزش 181 میلیون و 433 هزار و 299 دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی و ارزش دلاری 34 درصد افزایش داشته است .

وی همچنین اظهار کرد: ماشین آلات و دستگاه های خط تولید، پوره و کنستانتره، اسانس، پاکت آبمیوه، خمیر الیاف، درب قوطی آسان بازشو و خودرو سواری، از عمده کالاهای وارداتی به این گمرک بوده‌اند.

سرپرست منطقه ویژه اقتصادی کاوه خاطرنشان کرد: در این مدت کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، چین، آلمان، کره جنوبی، هند و ایتالیا بیشترین کالاها را از طریق این گمرک به کشورمان صادر کرده‌اند که امارات متحده عربی با صادر کردن 8 هزار و 980 تن کالا به ارزش 40 میلیون و 174 هزارو 630 دلار در جایگاه اول قرار دارد.

امیدی افزود: طی این مدت کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، ترکیه، ترکمنستان، ایتالیا و آذربایجان عمده خریداران کالاهای ایرانی از طریق این گمرک بودند که کشور افغانستان با خرید 227 هزار و ٣٤٠ تن کالا به ارزش  10٤ میلیون دلار در صدر این کشورها قرار گرفته است.

سرپرست گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه گفت: طی 6 ماهه نخست سال 98 با ترانزیت 95 هزار و 829 تن کالا به ارزش 440 میلیون و 434 هزار دلار شاهد رشد  29 درصدی وزنی و 94 درصدی ارزشی کالاهای ترانزیت شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو