زمان خروج هر زائر از مرز شلمچه به 8 دقیقه کاهش یافت

رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند گفت:مدت زمان خروج از مرز شلمچه برای هر زائر8 دقیقه است و امسال زائران بیش از 90 کشور خارجی از مرز شلمچه تردد خواهند کرد.

به گزارش فرینا، قدرت الله طمیمیان، در نشست خبری ستاد اربعین، اظهار کرد: اربعین کنگره و راهپیمایی عظیم بین المللی است که کل جهان را تحت شعاع قرار می‌دهد، اربعین پیام قیام امام حسین(ع) را به گوش جهانیان رسانده است.
طمیمیان افزود: پیام و ره آورد قیام امام حسین(ع) جنگ نبوده بلکه دوستی و مودت، صلح و امنیت در کل جهان است.
رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند، با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث زیرساختی در مرز شلمچه گفت: 24 گیت در بخش پایانه مرزی شلمچه برای تردد زوار ایرانی و 16 گیت برای زوار غیرایرانی تدارک دیده شده است و همچنین 20گیت در نقطه صفر مرزی در سمت عراقی اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به مدت زمان تردد در مرز شلمچه افزود: مدت زمان خروج از مرز شلمچه برای هر زائر8 دقیقه است و امسال زائران بیش از 90 کشور خارجی از مرز شلمچه تردد خواهند کرد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: امکانات اسکان زائران در صورت لزوم توسط مواکب مهیا شده است و روزانه امکان اسکان بیش از 100 هزار نفر در مرز شلمچه وجود دارد ولی به دلیل سهولت و روانی تردد در حال جریان است.
طمیمیان اظهار کرد: در نقطه صفر مرزی در قسمت عراقی پارکینگ 5 هکتاری برای استقرار خودروهای عراقی و خدمات رفاهی به زائران ما در نظر گرفته شده است.

پایانه تجاری شلمچه فعال است

وی با تاکید بر اینکه پایانه تجاری شلمچه فعال است، عنوان کرد: تا زمانی که عراقی‌ها ممنوعیتی برای صادرات و تردد کامیون تجاری اعلام نکردند، کامیون‌های تجاری می توانند عبور کنند ولی اولویت در تردد با کامیون‌های حامل اقلام مورد نیاز مواکب ایرانی مستقر در عراق است.
رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند با اشاره به پایانه تجاری شلمچه گفت: بخشی از پایانه تجاری به ترمینال مسافربری برون شهری برای استقرار اتوبوس های ایرانی برای بازگشت به سایر نقاط کشور و اتوبوس‌های غیرایرانی برای بازگشت زائران خارجی به کشورهایشان اختصاص یافته است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو