مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:‌

شهرک های صنعتی در مناطق آزاد باید الگویی از درخشش صنعت و تولید برای سرزمین اصلی باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو بستر سازی برای توسعه صنعت و ایجاد زیرساخت های تولید مبتني بر مزیت های جغرافیایی اقتصادی را از ماموریت های مناطق آزاد برشمرد و گفت: شهرک های صنعتی در مناطق آزاد باید الگویی اثربخش از درخشش صنعت و تولید برای سرزمین اصلی باشد.

به گزارش فرینا،‌ علی عبدلی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو دیدار و در خصوص توسعه همکاری ها در بخش صنعت گفت و گو کردند.

محمدرضا عبدالرحیمی در این دیدار گفت:‌ این سازمان براساس قانون همه وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های دستگاه‌های اجرایی دولتی مستقر در این منطقه به استثناء نهادهای دفاعی و امنیتی را عهده دار است و از این رو از سازمان منطقه آزاد پاسخگویی اقدامات تمامی بخش های دولتی مورد انتظار می باشد.

عبدالرحیمی با اشاره به اینکه نگاه ما در مناطق به توسعه یک نگاه ملی است افزود: برای رونق تولید صادرات محور باید حمایت از واحدهای صنعتی موجود به منظور تثبیت نرخ اشتغال با جدیت دنبال شود و در این زمینه شرکت شهرک های صنعتی نقش محوری دارند.

وی ادامه داد: شهرک های صنعتی در منطقه آزاد ماکو از هر نظر باید متفاوت تر از سرزمین اصلی چه از بعد زیرساختی و ظاهری و چه کیفیت تولیدات باشند و باید به عنوان الگو برای کشور معرفی شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تعداد واحدهای صنعتی فعال در منطقه آزاد ماکو را ۹۵ واحد صنعتی عنوان کرد و اظهار داشت: به دنبال تسهیل و تسریع فرایند کسب و کار با تعریف اثر بخش از منابع محدود هستیم که در این زمینه باید سیاستگذاری و اجرای یکپارچه در منطقه آزاد را نهادینه کنیم.

عبدالرحیمی با اشاره به سفیر اخیر رئیس جمهور به ترکیه و برگزاری نشست کمیسیون همکاریهای اقتصادی دو کشورگفت: طبق رایزنی هایی که انجام شد به دنبال احداث شهرک صنعتی و دهکده لجستیک با استفاده از ظرفیت های دو کشور در این منطقه هستیم که امیدواریم نتیجه بخش باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی نیز در این نشست از پیشنهاد این شرکت برای احداث شهرک هزار هکتاری در منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: منطقه آزاد ماکو قابلیت توسعه در زمینه صنعت وتولید و جذب سرمایه گذار خارجی را دارد و در این زمینه با تمام توان آماده همکاری هستیم.

علی عبدلی شهرک های صنعتی را پیشران صنعت توصیف کرد و افزود:‌ با رویکرد مدیریت جدید سازمان منطقه آزاد ماکو تحول صنعت و رونق تولید و آبادانی را در این منطقه شاهد خواهیم بود.

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو