برگزاری نخستین سمپوزیوم ملی حفاظت لاک‌پشت‌های دریایی به میزبانی منطقه آزاد چابهار

مدیر محیط سازمان منطقه آزاد چابهار حفاظت محیط‌ زیست از برگزاری نخستین سمپوزیوم ملی حفاظت لاک‌پشت‌های دریایی به میزبانی منطقه آزاد چابهار خبر داد و گفت: این سمپوزیوم باهدف تدوین یک برنامه منسجم و واحد پایش و حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی انجام می‌شود.

به گزارش فرینا، سعید ریگی افزود: پاک‌سازی سواحل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی شمارش تخم‌ها، بیومتری آن‌ها تک گذاری و بیومتری لاک‌پشت‌هایی که برای تخم‌گذاری به سواحل مراجعه می‌کنند ازجمله اقداماتی است که هرساله از اواسط اسفندماه برای حفاظت از لاک‌پشت‌ها در سواحل جنوبی کشور انجام می‌شود.

ریگی گفت: شمارش و بیومتری جوجه لاک‌پشت‌ها، تهیه و نصب تابلوهای هشداردهنده در سواحل مستعد تخم‌گذاری مدیریت منابع نوری در هنگامی‌که جوجه لاک‌پشت‌ها به سمت دریا می‌روند، از دیگر اقداماتی است که برای حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: تجربیات کارشناسان می‌تواند به یک هم‌افزایی در تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت لاک‌پشت‌های دریایی تبدیل شود تا با یک برنامه منسجم و واحد وظیفه پایش و حفاظت را این گونه‌های ارزشمند را بر عهده بگیریم.

مدیر محیط سازمان منطقه آزاد چابهار حفاظت محیط‌ زیست گفت: تدوین برنامه اقدام ملی سایر گونه‌های ارزشمند به‌ویژه گونه‌های در حال انقراض و اطلس محیط‌زیست دریایی در دستور کار معاونت محیط‌زیست دریایی قرار دارد.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو