سیاست سازمان منطقه آزاد کیش بسط و گسترش استاندارد است

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بسط و گسترش استاندارد و ارتقاء آن به جایگاه مطلوب از سیاستها و رویکردهای این سازمان است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، ناصر آخوندی در همایش گرامیداشت هفته استاندارد در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش افزود: در اجرای این سیاست با پیگیری مدیرعامل منطقه آزاد کیش تفاهم نامه همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان منطقه آزاد کیش امضا و از اسفند سال گذشته با هدف استاندارد سازی همه امو و ارتقای جایگاه استاندارد را در کیش به اجرا گذشته شده است.

آخوندی گفت: در همین زمینه به منظور کنترل کیفیت مصالح ساختمانی، تفاهم نامه همکاری با یکی از شرکت زیر مجموعه گروه شستا که یک بازرس بین المللی است؛ امضاشده است.
وی با اشاره به تاثیر شرایط آب و هوایی جزیره بر مصالح ساختمانی که باعث خورندگی آن می شود، افزود: با توجه به این شرایط و لزوم محافظت از سرمایه گذاری های مختلفی که در بخش های خدماتی، گردشگری و مسکونی در جزیره کیش انجام شده، سازمان منطقه آزاد کیش از صدور مجوز ورود مصالح ساختمانی فاقد استانداردهای لازم به جزیره کیش جلوگیری می کند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، جزیره کیش را به لحاظ رعایت قوانین استاندارد از جمله مناطق نمونه کشور معرفی کرد و گفت: معاونت عمرانی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش از تمامی شرکت هایی که در زمینه احداث آزمایشگاه کنترل کیفی مصالح ساختمانی، فعالیت دارند دعوت به همکاری کرده و ضمن حمایت از این شرکت ها، فضاهای مورد نیاز را در اختیار آنها قرار خواهد داد تا برای تقویت، حفظ ایمنی، ساخت و بازسازی طرح های عمرانی و استاندارد سازی مصالح ساختمانی در کیش فعالیت کنند.
آخوندی عدم رعایت قوانین استاندارد در تولید محصولات بهداشتی و غذایی را از نظر اقتصادی تهدیدی بزرگ برای سلامت جامعه و منابع مالی دانست و افزود: هزینه کرد برای ایجاد آزمایشگاه کنترل کیفی و موارد استاندارد، در واقع یک نوع سرمایه گذاری برای آحاد جامعه است.
وی با بیان این نکته که سازمان منطقه آزاد کیش در زمینه رعایت استاندارد مواد غذایی و بهداشتی کوتاه نخواهد آمد و به جد پیگیر آن است، از صدا و سیمای مرکز کیش خواست تا همایش ها و برنامه های هفته استاندارد را به کیشوندان، فعالان اقتصادی، تولید کنندگان، بازاریان و اصناف بنحو مطلوب اطلاع رسانی کند تا مردم در خصوص اطمینان خاطر را داشته باشند .
سازمان ملی استاندارد ایران و منطقه آزاد کیش  اسفندماه گذشته با هدف بهره‌گیری از توانمندی های اجرایی‌، فنی، علمی و ظرفیت‌های دو طرف، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
این تفاهم نامه در اجرای مواد ۱۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه و ۲۷ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی کشور و به استناد قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد به منظور تعامل ۲ طرف با حضور "نیره پیروزبخت" رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و 'غلامحسین مظفری' مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری کیش امضا و مبادله شد.
بر پایه این گزارش، تایید صلاحیت آزمایشگاه ها، شرکت های بازرسی و مراکز آموزشی، کنترل کیفیت محصولات تولیدی و خدماتی، کنترل کیفیت کالاهای وارداتی و صادراتی، صدور پروانه و گواهینامه های لازم بر اساس قوانین و مقررات، مشارکت در تدوین و ترویج استاندارد های ملی، اجرای مقررات و دستورالعمل های سازمان استاندارد توسط منطقه آزاد کیش و نظارت بر اجرای درست آن با رعایت ماده چهار قانون مقررات صادرات واردات و امور گمرکی مناطق آزاد، از جمله بندهای همکاری این توافقنامه است.  
آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل­ سازمان منطقه آزاد کیش، ناصرآخوندی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری، مصطفی خانزادی معاون عمرانی و امور زیربنایی این سازمان، علیرضا خاکی­ فیروز رئیس­ مرکز ملی تایید صلاحیت استاندارد ایران، عیسی باقرزاده همایی مدیرکل استاندارد هرمزگان، مسئولان و پرسنل اداره استاندارد و جمعی از اصحاب رسانه، امروز در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار و در خصوص مسائل پیرامون استاندارد سازی حوزه های مختلف کیش گفتگو شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو