پیام نگین سرمایه‌گذاری البرز

منطقه ویژه اقتصادی پیام نگینی در قلب استان البرز که این روزها با حمایت‌های صورت گرفته توانسته ظرفیت‌ واقعی خود را از بالقوه به بالفعل درآورده و در عرصه‌های مختلف بدرخشد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، منطقه ویژه اقتصادی پیام با گستره سه هزار و 600 هکتار در جنوب غربی شهر کرج واقع شده که اکنون بیش از 300 شرکت در حوزه های دارویی، بهداشتی، نفت و گاز، پزشکی، آی تی و آی سی تی در آن فعال هستند.
همچنین در بخش فرودگاهی پیام افزون بر فعالیت 10 مدرسه خلبانی و خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حوزه مسافری نیز خدمات دهی می‌کند.
اکنون هفته‌ای سه پرواز به مقصد کیش، مشهد و بالعکس از این فرودگاه انجام می شود که مسئولان در نظر دارند تا مسیرهای جدید را به خدمات آن بیفزایند.
یکی ازبخش‌هایی که در منطقه پیام مورد توجه قرار گرفته سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه در حوزه فناوری‌ نوین و آی.سی.تی است.
به گفته نادر ثناگو مطلق مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز تعداد درخواست‌های سرمایه گذاری در این منطقه در6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی 40 درصدی داشته است.
ثناگو مطلق با بیان اینکه درهمین مدت 33 مجوز در منطقه پیام صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 74 درصد رشد داشته ،خاطر نشان کرد: همچنین تعداد قراردادهای منعقد شده در حوزه اجاره زمین به شرکت های «آی سی تی» در منطقه اقتصادی پیام نسبت به مدت مشابه سال گذشته 80 درصد رشد داشته است.
بخش خصوصی در 6 ماهه نخست امسال یک هزار و 499 میلیارد ریال در منطقه ویژه و فرودگاه پیام سرمایه گذاری داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی سه برابری نشان میدهد.
وی گفت: بیش از 340 تن بار هوایی در 6 ماهه نخست امسال از طریق فرودگاه پیام وارد کشور شده که از این میزان 45 تن مربوط به محصولات «آی.تی» و «آی.سی.تی» بوده است.
مجموعه پیام در راستای حمایت از سرمایه گذاری داخلی اقدام به بستر سازی و ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز کرده که موجب شده تا شاهد حضور سرمایه گذاران قابل توجه شرکت ها به خصوص در حوزه «آی. سی. تی» و دانش بنیان باشیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام ادامه داد: همچنین در همین مدت شاهد تمایل شرکت های خارجی از جمله روسی برای سرمایه گذاری در منطقه بوده ایم .

ورود بیش از چهارهزار کانتینر به منطقه ویژه اقتصادی پیام

ثناگو مطلق در بخش دیگری از سخنان خود به ورود بیش از چهار هزار کانتینر به انبارهای عمومی منطقه در 6 ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد56 درصدی داشته است.
همچنین بیش از یک هزار و 800 کانتینر در همین مدت به انبارهای خصوصی منطقه وارد و ثبت شده است.
وی افزود: شیرآلات صنعتی، تجهیزات پتروشیمی، کمپرسور برودتی، لوازم التحریر، صنایع نساجی و قطعات الکترونیکی عمده کالاهایی هستند که به این انبارها منتقل شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو