در شش ماه نخست سال 98؛

رشد صادرات محصولات غیر نفتی از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت:صادرات محصولات مواد غیر نفتی از اداره کل گمرک پارس جنوبی با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های آمریکا روندی افزایشی داشته است به طوری که در شش ماه نخست سال 98 بیش از 10 میلیون تن کالا به ارزش 3.8 میلیارد دلار مواد غیر نفتی صادر شده که در مقایسه با مشابه سال قبل از نظر وزن 15 درصد رشد داشته است.

به گزارش فرینا، احمد پورحیدر در گفت و گو با ایرنا افزود: واردات کالا جهت تکمیل فازها و پتروشیمی‌های این منطقه نیز در 6 ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش 69 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که بزرگترین میدان گازی جهان را در خود جای داده است، علاوه بر دارا بودن عنوان پایتخت انرژی ایران، قطب صادرات محصولات غیرنفتی و محصولات پتروشیمی به شمار می‌رود.
پارس جنوبی که به عنوان قطب انرژی و گازی ایران به شمار می‌رود، مهم ترین مرکز صادرات میعانات گازی کشور نیز است.
مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به صدور 11 میلیون و 146 هزار و 269 تن کالا شامل متانول، پروپان، بوتان، پلی اتیلن سبک و سنگین، میعانات گازی، آمونیاک، گوگرد، استایرن، نفت خام و ... به ارزش افزون بر 4 میلیارد و 286 میلیون و 251 هزار و 636 دلار به خارج از کشور گفت: که این کالاها به کشورهای چین، امارات، کره جنوبی، هند، ژاپن، هنگ هنگ، اندونزی، ترکیه، مصر، کویت و… صادر شده است.
احمد پورحیدر افزود: همچنین 83 هزار و 150 تن کالا به ارزش 1 میلیارد و 443 میلیون و 223 هزار و 863 دلار جهت تکمیل فازها و سایر پتروشیمی‌ها وارد منطقه شده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث ارزش 69 درصد افزایش داشته است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.