در هفت ماهه امسال انجام شد؛

تخلیه بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی در بندرامام خمینی (ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) گفت: تخلیه انواع کالای اساسی در هفت ماهه سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) با 42 درصد رشد به بیش از 10 میلیون تن رسید.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا، عادل دریس با اشاره به تخلیه 10 میلیون و 400 هزار تن انواع کالاهای اساسی در هفت ماهه سال جاری، بیان کرد: از مجموع 27 میلیون و 500 هزار تن تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این مجتمع بزرگ بندری، نزدیک به 12 میلیون تن از آن را کالای غیرنفتی تشکیل می‌دهد.
دریس، ذرت، جو، کنجاله، سویا، دانه روغنی، شکر، روغن خوراکی و برنج را از جمله کالاهای اساسی برشمرد که در این بازه زمانی تخلیه شده است.
وی افزود: ذرت با 5 میلیون تن بیشترین حجم کالاهای اساسی را در بین کالاهای تخلیه‌شده به خود اختصاص می‌دهد که رشد 32 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به ورود 936 فروند کشتی در این مدت به مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار کرد: با اتخاذ تمهیدات مناسب و بهره‌گیری از توان نیروهای عملیاتی و آماده به کاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری، به طور شبانه‌روزی کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تخلیه می‌شوند.
وی افزود: با تخلیه و بارگیری بیش از 27 میلیون و 500 هزار انواع کالای نفتی و غیرنفتی تا پایان مهرماه سال جاری، تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بزرگ بندری رشد 6 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو