نگرش بر زیبایی‌های تفتان تا مکران

مکران جایی است که موج‌های آب آرام خود را به ساحل زیبای چابهار می‌رسانند و در سایه سنگ ها، زنان سوزن‌دوز مشغول کار هستند و اکنون با برپایی نمایشگاهی در مرکز ایران در شلوغ ترین ساعت شب لحظه های آرام سیستان و بلوچستان را می توان احساس کرد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار ایمنا، زیبایی‌های سیستان و بلوچستان بر دیوارهای گالری نگرش قاب گرفته شده‌اند تا از ساحل زیبای این استان تا بلندی‌های آن را به علاقه مندان معرفی کنند؛ علیرضا فرهانی در خصوص برگزاری این نمایشگاه می‌گوید: نام نمایشگاه بر اساس رشته کوه‌های تفتان و ساحل چابهار که به مکران معروف است انتخاب شده است. این مناطق از مهمترین جاذبه‌های طبیعی استان سیستان و بلوچستانهستند که پتانسیل زیادی دارند اما ناشناخته‌اند.

این عکاس ادامه می‌دهد: هر عکاس پنج عکس از مجموعه عکس‌هایش انتخاب کرده است همچنین یک مجموعه چهار عکس از بانوان سوزن دوز سیستان بلوچستان که به نام دختران مهتاب است در نمایشگاه به نمایش درآمده است.

این عکاس می‌افزاید: هدف ما از رفتن به سیستان و بلوچستان خوب شدن حال دلمان بود در کنار آن عکاسی هم کردیم خیلی از سختی‌ها را به جان خریدیم و این اتفاق باعث شد سیستان و بوچستان را عمیق درک کنیم و من خود را سفیر سیستان و بلوچستان بدانم و همه این اتفاقات صفر تا صد شخصی بوده و زمانی که ما کارمان را آغاز کردیم هیچ مسئولی حضور نداشت.

وی خاطرنشان می‌کند: عواید حاصل از فروش نمایشگاه به بانوان هنرمند سیستان و بلوچستانی اختصاص می‌یابد.

فریده روشن نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه "از تفتان تا مکران، گستره زیبایی" به خبرنگار ایمنا می‌گوید: این نمایشگاه فوق العاده ای است که برای اولین بار در اصفهان زیبایی‌های سیستان و بلوچستان را به نمایش گذاشتند.

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، می‌افزاید: سیستان و بلوچستان آنگونه که شایسته دیدن است دیده نشده و فقط آسیب‌هایی همانند فقر و قاچاق این استان را شنیده‌ایم و به صنایع دستی و محل‌های گردشگری توجه نشده اما امید است این نمایشگاه بهانه‌ای برای توجه بیشتر باشد.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو