قائم مقام ایمیدرو مطرح کرد:

لزوم ارتقای زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد 

قائم مقام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)  گفت: بر اساس طراحی های انجام شده منطقه ویژه اقتصادی لامرد میزبان صنایع بزرگ و حیاتی خواهد بود و در همین راستا ارتقای زیر ساخت های این منطقه راهبردی در اولویت قرار دارد.

به گزارش فرینا، «عباس نعیمی» قائم مقام و مشاور ارشد اجرایی رییس هیات عامل ایمیدرو در بازدید از بخش های مختلف سایت انرژی بر لامرد، گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد از مهم ترین مناطق صنعتی ایمیدرو است که در حال حاضر زیرساخت های برق، گاز، آب، مخابرات و جاده های دسترسی در دسترس سرمایه گذاران قرار دارد و  متقاضیان سرمایه گذاری از حمایت این سازمان  برخوردار هستند.
نعیمی با اشاره به فرصت های شغلی فراروی توسعه منطقه ویژه اقتصادی لامرد تصریح کرد: باتوجه به طرح های پیش بینی شده در این منطقه، زمینه جذب نیرو در این کانون صنعتی با اولویت نیروهای بومی فراهم است و در چارچوب مقررات و همزمان با تداوم و گسترش سرمایه گذاری  معضل بیکاری در مناطق پیرامونی مرتفع می شود. 
وی بر نقش آفرینی این منطقه در توسعه جنوب استان پهناور فارس  تاکید کرد و افزود: با روند صعودی برای مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در طرح های این منطقه، ایمیدرو با توجه به حجم سرمایه گذاری های جدید مبادرت به توسعه و ارتقای زیر ساخت های این منطقه و اعطای مشوق های لازم به متقاضیان می کند.
قائم مقام ایمیدرو با قدردانی از تلاش های مدیرعامل منطقه ویژه لامرد در پیشبرد سیاست ها و برنامه ای سازمانی، افزود: با حمایت‌های دکتر غریب پور و معاونین ایمیدرو و همچنین مدیران مستقر در این منطقه، هم اکنون کارخانه آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه لامرد با میزان سرمایه‌گذاری با سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلار و اشتغال  بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر با مشارکت ۴۹ درصدی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و ۵۱ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در مرحله بهره برداری قرار گرفته است که باعث رشد چشمگیری در این منطقه می شود. 
نعیمی با اشاره به اینکه فاز نخست آلومینیوم جنوب با حضور مقامات رسمی کشور بهره برداری می رسد، ادامه داد: در فاز نخست قرار است 300 هزار تن شمش آلومینیوم تولید شود که در مرحله اول از 86 دیگ در فاز نخست نیز 10 دیگ آن وارد مدار تولید می شود و تلاش می شود که این کارخانه تا پایان سال به ظرفیت کامل تولید در فاز نخست برسد.
در ادامه نیز فریدون فدایی دولت مجری طرح صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضمن قدردانی از حمایت های ایمیدرو در توسعه این مناطق گفت: رایزنی های لازم با هیات مدیره سندیکای آلومینیوم برای فعال نمودن صنایع پایین دست آلومینیوم انجام شده است و امیدوارم که بخش های دیگر نیز حمایت لازم را داشته باشند که شاهد توسعه روز افزون این منطقه باشیم.
فدایی دولت در ادامه از دردست اقدام بودن طرح ایجاد ساختمان های درمانگاه و آتش نشانی، فضای سبز و روشنایی منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داد و از ایمیدرو خواست تا این طرح ها با توجه به بهره برداری آلومینیوم در اولویت اجرا قرار گیرند.  
همچنین در نشست پایش و کنترل بخش های مختلف کارخانه آلومینیوم نیز طاهرپور مدیرعامل کارخانه آلومنیویم جنوب (سالکو) با ارایه گزارشی از روند اجرایی بزرگترین مجتمع آلومینیوم کشور گفت: اگر حمایت های ایمیدرو نبود قطعا پروژه به مرحله بهره برداری نمی رسید و ایمیدرو نقش سازنده و تاثیرگذاری در فراهم نمودن زیرساخت های پروژه و رفع موانع پیش رو پروژه داشته است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو