رئيس کل بيمه مرکزي:

با وجود تحريم‌ها از سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي حمايت مي‌کنيم

رئيس کل بيمه مرکزي گفت: با وجود تحريم‌ها با حق بيمه اندک که دريافت مي‌شود بسياري از سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي را حمايت مي‌کنيم و همه دارايي‌هاي صنعت، حمل‌ونقل و بانکداري را تحت پوشش بيمه با يک حق بيمه ناچيز قرار مي‌دهيم.

به گزارش فرینا، غلامرضا سليماني در ششمين همايش بورس، بانک، بيمه که در جزيره کيش برگزار شد با اشاره به اهميت برنامه ششم توسعه در ارتقاء صنعت بيمه اظهار داشت: صنعت بيمه مي‌تواند ريسک تمام انسان‌ها، صنايع، واحدهاي پولي و توليدي را پوشش دهد.

سلیمانی افزود: به دنبال تبديل اوراق بيمه‌اي به اوراق بهادارهستيم.

وی با اعلام اين مطلب که صنعت بيمه به سمت تخصصي‌تر‌شدن پيش مي‌رود، اظهار داشت: جمع‌آوري پول‌هاي خرد مردم در قالب حق بيمه در بانک‌ها و نهادهاي پولي و بازار سرمايه از ماموريت‌هاي اصلي به شمار مي‌رود.

رئيس کل بيمه مرکزي ايران گفت: در حوادث چند روز اخير که توسط افراد ماجراجو تعدادي از بانک‌هاي کشور دچار آسيب شده و يا آتش گرفته است همه اينها تحت پوشش بيمه قرار دارد و وظيفه ما است که خسارات‌ وارده به اين بانک‌ها را تأمين کنيم. همچنين در سيل سال گذشته و اوايل امسال و زلزله ميانه صنعت بيمه غرامت‌هاي قابل توجهي پرداخت کرده است.

سليماني گفت: در جزيره کيش فرصتي فراهم است که با کشورهاي همسايه ارتباط  تجاري برقرار کنيم و پنل‌هاي تخصصي با موضوعات سرمايه‌گذاري در اين همايش برگزار شود.

وي با بيان اينکه عامه مردم ما صنعت بيمه را با بيمه شخص ثالث و بيمه درمان مي‌شناسند، گفت: در عين حال محصولات متنوعي در صنعت بيمه وجود دارد که بايد به مردم معرفي شوند.

به گفته رئيس کل بيمه مرکزي ايران، سهم دولت از صنعت بيمه از 100 درصد ابتداي تشکيل صنعت بيمه اکنون به 32 درصد رسيده است.

سليماني ادامه داد: شرکـت‌هاي بيمه در حال حاضر فقط 40 درصد از حق بيمه‌هاي دريافتي را در بورس سرمايه‌گذاري مي‌کنند در حالي که اين رقم در دنيا 80درصد است.

همچنين رئيس کل بيمه مرکزي در جمع خبرنگاران در جزيره کيش، گفت: گرچه در مرحله اول سيل تصور مي‌کرديم دو هزار ميليارد تومان خسارت وارد شده باشد اما بعد از بررسي دقيق خسارت‌ها، 210 ميليارد تومان خسارت ناشي از سيل پرداخت کرديم.

وي همچنين در مورد ضريب نفوذ بيمه در کشور گفت: هدف گذاري شده بود که ضريب نفوذ بيمه به 7 درصد برسد در حالي که اين رقم 2/4 درصد است؛ هر چه حجم توليد ناخالص داخلي افزايش پيدا کند اين ضريب نفوذ به سختي رشد مي‌کند که در دنيا ضريب نفوذ بيمه 6 درصد است.

رئيس کل بيمه مرکزي گفت:‌ عمده رشد ضريب نفوذ در بخش بيمه زندگي است که در کشورهاي پيشرفته بيمه زندگي 60 درصد سهم دارد در ايران بيمه زندگي 14 درصد است و ما مي‌خواهيم بيمه زندگي رشد پيدا کند.

سليماني درباره خسارت به خودروهايي که در خيابان‌ها بوده‌اند نيز گفت: اگر اين خودروها بيمه باشند و در بيمه‌نامه نيز قيد شده باشد که در شرايط آشوب خسارت پرداخت مي‌شود حتما مشمول دريافت خسارت مي‌شوند و شرکت‌هاي بيمه نيز در اسرع وقت خسارت را پرداخت خواهند کرد.

وي با اشاره به حوادث اخير و ناآرامي‌ها در کشور گفت: به شرکت‌هاي بيمه دستور داده‌ام سريعا نسبت به برآورد خسارت‌ها و پرداخت غرامت شعبه‌هاي بانک در حوادث اخير و يا دستگاه‌هاي خودپرداز که پول از آنها به سرقت رفته نسبت به تامين خسارت اقدام مي‌کنند.

رئيس کل بيمه مرکزي در مورد صندوق بيمه حوادث طبيعي گفت: مجلس مصوبه‌اي در اين زمينه داشته که دولت پذيرفت 50 درصد حق بيمه حوادث طبيعي را دولت و 50 درصد را مردم بپردازند اما شوراي نگهبان به آن ايراد وارد کرد و نمي‌توان براي مردم اجبار ايجاد کرد بنابراين اين مصوبه براي اصلاح به کميسيون اقتصاد مجلس ارجاع شده و با رفع اين مشکل مجددا در صحن مجلس بررسي مي‌شود.

**منبع: روزنامه رسالت / عليرضا قشقايي

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو