با حضور مشاور رییس جمهور؛

افتتاح ۹ پروژه سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از افتتاح ۹ پروژه سرمایه گذاری با حضور «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور در این منطقه خبر داد. 

به گزارش فرینا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن نریمان گفت: همزمان با سفر مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منطقه آزاد ارس، چهار پروژه در بخش صنایع، سه پروژه در بخش کشاورزی و دو پروژه در بخش گردشگری افتتاح می‌شود.
نریمان افزود: مجموع سرمایه گذاری در بخش صنایع هزار و ۹۱ میلیارد ریال، ۲۵۳ میلیارد ریال در بخش کشاورزی و 70 میلیارد ریال در بخش گردشگری است.
وی با بیان اینکه با افتتاح این پروژه‌ها ۲۲1 نفر به مجموع اشتغالزایی در منطقه افزوده می‌شود، گفت: اشتغالزایی در بخش صنایع ۸۹ نفر، در بخش کشاورزی ۱۲۴ نفر و 8 نفر در بخش گردشگری است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: در ۶ ماه نخست امسال، ۹۹ طرح سرمایه گذاری داخلی و خارجی با دو هزار و ۶۶۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و ۲۰۸ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری، خدماتی و تجاری در کمیسیون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس به تصویب رسیده است.
نریمان گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌های موجود، صادرات از ارس در نیمه نخست امسال ۶۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و تلاش می‌کنیم با جذب سرمایه گذاران جدید و حمایت از شرکت‌های واردکننده برای تغییر فعالیت در بخش تولید و صادرات، گام‌های موثری در تحقق اهداف رونق تولید برداریم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو