قشم رتبه دوم پروازی بین مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داد

هم زمان با روز جهانی هواپیمایی، مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه بین المللی قشم از کسب رتبه دوم حجم پروازی فرودگاه بین المللی قشم در بین مناطق آزاد کشور خبر داد.

به گزارش فرینا، جعفر پاکنژاد ضمن تبریک روز جهانی هواپیمایی به تمامی فعالان این عرصه اظهار کرد: فرودگاه بین المللی قشم در بین 83 فرودگاه‌ موجود در کشور به لحاظ حجم پرواز در رتبه هفدهم، در بین استان ها رتبه چهاردهم و در بین مناطق آزاد بعد از کیش در جایگاه دوم قرار دارد.
پاکنژاد با اشاره به آمار پروازهای این فرودگاه از ابتدای سال تا انتهای آبان ماه گفت: حجم پروازی این فرودگاه با دو هزار و 358 پرواز داخلی رفت و برگشت، نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، 5 درصد افزایش داشته است.
به گفته وی، این رشد حجم پروازی در جزیره گردشگرپذیر قشم در حالی صورت گرفته که به واسطه شرایط اقتصادی در ماه های اخیر، بیشتر فرودگاه های کشور با کاهش تعداد پرواز مواجه بوده اند.
مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه بین المللی قشم ادامه داد: شهرهای تهران، اصفهان، مشهد و شیراز، چهار مقصد پروازهای داخلی جزیره هستند.
پاکنژاد از انجام 418 پرواز خارجی از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه خبر داد و افزود: قشم در حال حاضر به مقاصد دبی و مسقط پرواز دارد و با توجه به ظرفیت بالای گردشگری جزیره، در تلاش هستیم تا پایان سال جاری، مسیر پروازی قشم به دوحه را نیز راه اندازی کنیم.

*قشم دارای یکی از بهترین باندها و سطوح پروازی کشور است

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه بین المللی قشم ادامه داد: این فرودگاه با بیش از ۸۲۰ هکتار مساحت، یکی از بهترین باند ها و سطوح پروازی در میان فرودگاه‌های کشور  را داراست. 
پاکنژاد تاکید کرد: قشم همچنین به دلیل برخورداری از مواهب طبیعی گردشگری، تاریخ غنی و ظرفیت های تجاری خود، به عنوان یکی از فرودگاه های پرترافیک جنوب کشور شناخته می شود.
وی با اشاره به فعالیت حداقل هشت شرکت هواپیمایی در این فرودگاه عنوان کرد:  ایران ایر، قشم ایر، آتا، زاگرس،  معراج،  وارش،  تابان و آسمان هشت شرکتی هستند که در چهار مسیر هوایی داخلی و دو مسیر هوایی خارجی پرواز می کنند.
گفتنی است؛ 16 آذر ماه مصادف با 7 دسامبر سال روز امضای کنوانسیون بین‌المللی هواپیمایی در سال 1944 است که متعاقب امضای این کنوانسیون، سازمان جهانی هواپیمایی کشوری (ایکائو یا سازمان بین‌المللی هوانوردی کشوری) تأسیس شد.
مأموریت ایکائو هماهنگ‌سازی استانداردهای بین‌المللی پروازی و مدیریت خطوط هوایی در سطح جهان است.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو