در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با روسای دانشگاه ها مطرح شد؛

استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای ارتقاء سطح علمی جزیره قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با روسای دانشگاه استان هرمزگان، دانشگاه آزاد واحد تهران و دانشگاه آزاد واحد قشم، بر استفاده بیشتر از ظرفیت دانشگاه ها برای توسعه علمی منطقه تاکید کرد.

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی در این دیدار اظهار کرد: توسعه آموزشی و فرهنگی جوامع محلی در کنار توسعه حوزه های صنعت، تجارت و گردشگری از مهمترین رویکرد های سازمان منطقه آزاد قشم است.

مومنی با اشاره به ظرفیت های علمی و دانشگاه موجود در جزیره قشم، ادامه داد: سازمان منطقه آزاد قشم در صورت همگرایی و هم راستایی دانشگاه های موجود در این منطقه می تواند از طریق دولت و وزارت علوم زمینه جذب دانشجو در مقاطع مختلف و با توجه به نیازهای منطقه فراهم کند.

وی تصریح کرد: اعمال استانداردهای بین المللی حوزه آموزش در مناطق آزاد و انتخاب رشته های متناسب با نیاز توسعه ای این مناطق بخشی از برنامه های منطقه آزاد قشم است.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با همکاری دانشگاه های مطرح کشور، منطقه آزاد قشم این توانایی را دارد که برای اجرای برنامه های مختلف علمی، صنعتی، شیلاتی و گردشگری برنامه ریزی کند.

مومنی در پایان خاطرنشان کرد: نیازهای منطقه آزاد قشم ارزیابی شده و توانایی و پتانسیل های منطقه ای آن مشخص است و امیدواریم با همکاری دانشگاه های مطرح کشور بتوانیم فضای اقتصاد دانش بنیان را در منطقه ایجاد کنیم.

گفتنی است؛ در این دیدار سید محمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، احسان کامرانی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و سراج‌الدین محبی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم حضور داشتند.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو