اجرای 18 طرح توسعه‌ای جدید در منطقه ویژه خلیج‌فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با بیان اینکه 18طرح جدید و توسعه‌ای در این منطقه ویژه اقتصادی در حال اجرا است، گفت: روند رو به رشد تامین زیرساخت‌ها در این منطقه، موجب اجرایی شدن این تعداد طرح در این منطقه اقتصادی است.

به گزارش فرینا به نقل از دنیای اقتصاد، حسن خلج طهرانی افزود: اکنون 17شرکت صنایع معدنی به‌طور عمده در حوزه‌های فولاد و آلومینیوم در حال تولید محصول در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر خلیج‌فارس هستند و در سال‌های آینده، 18 کارخانه جدید نیز به جمع تولیدکنندگان این منطقه می‌پیوندند.
خلج طهرانی گفت: شرکت‌های مستقر در منطقه اقدام به تولید محصولاتی همچون اسلب و بیلت فولادی، آهن اسفنجی، شمش آلومینیوم و روی، آهک کلسینه وهیدراته، تولید برق و آب شیرین می‌کنند.

وی افزود: بخش خصوصی اکنون در حال سرمایه‌گذاری در 18 طرح در حوزه‌هایی همچون گندله‌سازی، آهک، ذخیره اسید سولفوریک، تولید آهن اسفنجی، تولید جرم‌های نسوز، قیر پلیمر، تولید و فرآوری آهن قراضه، تولید فروکروم و فرو منگنز پر کربن، ساخت انواع سازه‌های فلزی، دولومیت، فروآلیاژ و احداث کارخانه‌های فرآوری مواد معدنی، کنسانتره، پالایشگاه روغن، فرزکاری، ماشین‌کاری و نیروگاه سیکل ترکیبی است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اظهار کرد: 11 طرح نیز در آستانه سرمایه‌گذاری قرار دارد و واگذاری زمین برای این تعداد طرح برای استقرار در این منطقه اقتصادی در حال انجام است و برخی از این طرح‌ها شامل تولید فروسیلیس، حلال‌های شیمیایی، قیر، آهک، تقطیر نفت سفید،‌ اسیدسولفوریک و کود فسفاته و همچنین ایجاد مخازن صادراتی مواد نفتی است.

خلج طهرانی افزود: یکی از برنامه‌های توسعه‌ای منطقه ویژه خلیج‌فارس در ارائه زیرساخت‌ها، افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری اسکله این منطقه از 12 میلیون تن فعلی به 20 میلیون تن است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو