افزایش مناطق آزاد شرایط اقتصادی فعلی کشور را بهبود می بخشد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از رییس و نمایندگان مجلس برای تصویب لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی قدردانی کرد و گفت: انتظار می رود شورای نگهبان با توجه به وضعیت اقتصادی کشور با این لایحه موافقت کند.

به گزارش فرینا به نقل از خانه ملت، احمد انارکی محمدی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 26 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، از مسئولانی که برای ارتقای بزرگترین روستای استان کرمان به شهر کمک کردند تشکر کرد و گفت: تقاضا دارم ارتقای سایر بخش‌ها و روستاهایی که در گذشته پیگیری‌های لازم در مورد آنها انجام شد در دستور کار قرار گیرد.
انارکی محمدی از سفر مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به استان کرمان و شهر رفسنجان، تشکر کرد و خطاب به ایشان افزود: در هفته گذشته بخشی از بزرگترین مرکز دیتای سنتری که سال گذشته کلنگ زنی شده بود افتتاح شد؛ می طلبد دستور تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقصادی رفسنجان که نیاز اساسی و فوری مردم به شمار می رود و انجام مقدمات احداث پست برق صد مگابایتی، بزرگترین کارخانه فولاد ضد زنگ کشور و احداث پیست موتورسواران سنگین در منطقه ویژه رفسنجان مورد توجه قرار گیرد.
وی از رییس و نمایندگان مجلس برای تصویب لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی، اصلاح محدوده 2 منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی و چند منطقه ویژه اقتصادی تشکر کرد و گفت: مقرر شد که در شهرستان انار هم منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود که انتظار می رود شورای نگهبان با توجه به وضعیت اقتصادی کشور با این موضوع  و لایحه مذکور موافقت کند.
نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی از وزیر راه و شهرسازی برای توجه و نگاه ویژه به جوانان تشکر کرد و گفت: می طلبد به اختصاص زمین برای شهرستان های رفسنجان و انار توجه شود و پروژه غیرهمسطح شهر انار در جاده تهران که پس از 10 سال امروز مراحل پایانی آن در حال انجام است پیش از 22 بهمن اجرا شود.
انارکی محمدی خطاب به وزیر راه و شهرسازی افزود: نیاز است ادامه کار جاده نور ـ رفسنجان ـ نوقات و انار که 8 کیلومتر آن آماده افتتاح و مطالبه 40 ساله مردم منطقه است سریع تر انجام و جاده بافق به بندرعباس افتتاح شده و همچنین دوبانده کردن جاده رفسنجان به داوران که یکی از جاده های پرخطر بود و با پیگیری‌ها عرض جاده شانه سازی و اقدامات خوبی انجام شد مورد توجه قرار گیرد.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ساخت زیرگذر کشتکویه و پل دره دُر مطالبه جدی مردم است که به مناقصه رفته و می طلبد سریع تر انجام شوند و همچنین احداث جاده رفسنجان به پاقلعه و شهر بابک که مسیر مردم پاقلعه را 40 کیلومتر نزدیک می کند مورد توجه قرار گیرد.
 نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر و مسئولان راه و شهرسازی یادآور شد: ضروری است به جاده امین شهر و انار که به مدت یک سال است به دلیل نبودن قیر بلاتکلیف مانده سریع تر تعیین تکلیف شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو